יורם שפטל
יורם שפטל צילום: פלאש 90

במהלך ראיון שקיים אתמול (חמישי) עו"ד יורם שפטל עם ערוץ 7, נשמעה אזעקה ברחבי תל אביב.

פרקליט הצמרת שמר על קור רוח והמשיך בראיון, "אני מאלה שלא כל כך נרעש מהאזעקות, בטח לא בגוש דן, אני לא ממליץ לאנשים לעשות כמוני אבל אני בדרך כלל יוצא למסדרון כדי להתרחק מזכוכיות, אבל מעבר לזה אני לא נמצא באימה ופחד".

עו"ד שפטל סבור שבשלב זה של הלחימה צריך לתת את הדעת גם למחבלים התקשורתיים כהגדרתו, ולאנשי השמאל הקיצוני שפועלים נגד ישראל בזמן המבצע הצבאי. "צריך להוקיע את הפעילות המתמדת של המחבל התקשורתי המצוי והשמאלן הקיצוני המצוי, שמטרתם להביא להפסקת אש כדי שהחמאס לא יוכרע, ושיוכל להתעצם לסיבוב הבא. הם רוצים בכל נפשם שהאויב לא יוכרע ולכן צריך להמשיך להוקיע ולהתנגד להם בכל תוקף".

לדבריו יש לשבח את ראש הממשלה שהתגבר בסופו של דבר על החששות והורה על הכניסה לעזה, "בהחלט יש לברך גם את ראש הממשלה ושר הביטחון שהתעשתו והתגברו על כל הפחדים ועל הלחצים האיומים של המחבלים התקשורתיים מפנים, שחס וחלילה לא נעז לנסות לפגוע במרצחי החמאס, והורו לפני שבוע לכוחותינו להיכנס פנימה לרצועה כדי למגר את המנהרות ובהמשך כך אני מקווה, גם את הרקטות שנורות לאוכלוסייה אזרחית.

"האויב הערבי כפי שאמרתי בעבר לא נופל ברשעותו מהנאצים ששיגרו גם הם רקטות על אוכלוסיה אזרחית", הדגיש שפטל.

את הפקת הלקחים והביקורת שומר שפטל ליום שאחרי, "מהרגע שחיילינו נלחמים באויב ברצועת עזה, כל הביקורת נאלמת עד שהאש תידום ועטרת נצחון תעטר את ראשינו. לעת הזאת צריך לעשות דבר אחד בלבד, לתת גיבוי מלא כאיש אחד מאחורי הממשלה, הקבינט ושלושת הקודקודים, נתניהו, שר הבטחון והרמטכ"ל, ולתת להם לעשות את העבודה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו