תקיפה בעזה
תקיפה בעזהדובר צה''ל

שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר (ישראל ביתנו), קורא הערב (א') לקבינט המדיני ביטחוני שלא לנצור את האש ולהביא לריסוק החמאס עד שלא יוכל עוד לשקם את עצמו ולפעול נגד ישראל.

"מדינת ישראל מנהלת 'קרב אגרוף' של ממש מול החמאס בעזה. זהו הסיבוב ה-3 בו אנו נקראים לעמוד מול אויב, אשר איננו בוחל באף אמצעי ועושה שימוש ב'בטן הרכה' של ישראל שהיא חיי תושביה ורווחתם", כתב שמיר בעמוד הפייסבוק שלו.

לדבריו, ישראל עומדת עתה בשלב ההכרעה ועליה לבחור אחת משתי אפשרויות. "האחת - מהלומה ניצחת וריסוק החמאס באופן בו לא יוכל עוד לעמוד על רגליו בזירה הפוליטית והצבאית, השנייה - כניסה לתהליכים של הפסקות אש ומתן זמני התאוששות לאויב שפל וחסר רחמים, שבסופו גמר הלחימה – ומו"מ על תנאי הפסקת האש''.

הפסקת אש, מדגיש שמיר, תספק לחמאס זמן התארגנות והתחמשות. ''זמן להסתיר ולשנע מצבורי נשק אשר נחשפו וכן זמן לייצר עוד ועוד דה-לגיטימציה בתקשורת העולמית, אשר עשויה להביא לגימוד הישגי מבצע 'צוק איתן'. אסור לנו להוריד את הרגל מהגז".

לדבריו כוחות צה"ל השקיעו מאמצים רבים בחשיפת תשתית הטרור, נטרול מחבלים ואמצעי לחימה. "זמן רב, מאמץ אדיר ואבדות בנפש ובגוף. הצבא רוצה לנצח – ואף מתחיל לראות בניצנים ראשוניים לאפשרות שכזו", טוען שר החקלאות.

שמיר מוסיף כי "כל נסיגה היא בבחינת טעות טקטית ואסטרטגית משום שזו תחזיר אותנו לאותו מצב בו סיימנו את המערכה במבצע 'עופרת יצוקה', שם היינו כפסע מ'סיום המלאכה' וצה"ל הושב על עקבותיו. המחיר ששילם צה"ל בשבועות האחרונים מאז החל 'צוק איתן' הוא רב ונורא. אל לנו לאבד ולוותר על ההישגים הרבים שצבר צה"ל בדם ובאש ולעצור עתה. צריך לתת לצה"ל לנצח, או לפחות להכריע את המערכה בצורה מוחצת שלא ניתנת לשום פרשנות.

שיגור רקטות מבית קברות ובית ספר - תיעוד