חברי הפרלמנט האוסטרלי והבריטי בביקור בישראל

עשרות סנטורים, חברי פרלמנט, אנשי תקשורת ובכירים נוספים בממשל האוסטרלי והבריטי, הגיעו השבוע לישראל להשתתף ב-Australia – Israel – UK Leadership Dialogue, פרויקט אותו מוביל כבר 5 שנים היזם ואיש המוזיקה אלברט דדון, ונועד לקדם את מערכת היחסים בין שלוש המדינות.

המשלחת הבכירה, אשר בראשה עומד שר החינוך האוסטרלי, כריסטופר פיין, תשהה בארץ 4 ימים, במהלכם תבקר בכנסת ותיפגש עם שרים וחברי כנסת, תסייר בירושלים, בטכניון, באלביט ואף תבקר באחת מסוללות כיפת הברזל.

חברי הכנסת צחי הנגבי ודני דנון (הליכוד) אמרו היום לערוץ 7 כי "אנחנו שותפים כבר כמה שנים בפורום ואלה ידידי אמת של ישראל שבאים בשעה קשה, לא מתחשבים במצב ונעמדים לצידנו בשעה הקשה".

את ביקורם בארץ פתחו חברי המשלחת במפגש בבית שגריר אוסטרליה בישראל, דייב שארמה. במהלך האירוע אמר השגריר "זה כבוד עבורי לארח את חברי הדיאלוג של אוסטרליה – בריטניה – ישראל בביתי. יותר מתמיד, אני מעריך את החלטתם להגיע לישראל דווקא בזמן הרגיש הזה. בעיני, זוהי מחווה המראה על סולידריות, בתקופה רגישה ומאתגרת, ואני מודה לכם על כך.

נהוג לומר שחברים עומדים זה לצד זה גם בשעת מבחן – כלל המשתתפים במשלחת, ובהם גם שר החינוך האוסטרלי, כריסטופר פיין, הם ידידי אמת של ישראל", אמר שארמה.