פועלים ברצועה
פועלים ברצועה צילום: דובר צה"ל

בעקבות פרסום סקר ברשות הפלשתינית ולפיו 70 אחוזים מהפלשתינים היו מעוניינים להגר למערב אם הדבר היה מתאפשר להם, מציע חבר הכנסת משה פייגלין לאפשר להם ליישם את משאת נפשם בחלופה לתקיפה ברצועה.

חבר הכנסת פייגלין עורך חישוב ולפיו בסכום עלותו של מבצע 'צוק איתן' על פי הערכות ניתן היה להעניק לכל משפחה ערבית ברצועת עזה סכום השווה לכמאה משכורות חודשיות ממוצעות ברש"פ ובכך לדרבן אותם להגר משטח הרצועה.

תחת הכותרת 'למה להרוג אותם אם אפשר לעזור להם לממש את רצונם וללכת?' מציג פייגלין את הצעתו המתבססת על נתוני המכון של הדמוגרף יורם אטינגר, מכון אותו מגדיר פייגלין כ"היחיד שנתוניו ממוסמכים, מקצועיים ומוכחים בכמה הצלבות".

על פי נתוני המכון הזה מספרם של הערבים בישראל מתפלג כך: ביהודה ושומרון - 1.7 מיליון, ברצועת עזה - 1.3 מיליון, במזרח ירושלים - 300,000 (בעלי תעודה כחולה) וערביי ישראל מונים 1.4 מיליון.

"בואו ונשחק קצת במספרים", כותב פייגלין, "לפי הנתון שפורסם במדורי הכלכלה הבוקר, על פי תקדים מלחמת לבנון השנייה, עתיד מבצע צוק איתן לעלות באופן ישיר ועקיף - לפחות עשרה מיליארד ₪. בעזה 1.3 מיליון תושבים (לא 1.8) שהם כ- 200,000 בתי אב. משכורת חודשית ממוצעת בעזה הינה כ- 350 ₪ בפועל - בואו נגיד 500 ₪".

התוצאה המתבקשת לגרסת פייגלין היא כי "במה ששילמנו כדי להרוס את עזה ולהרוג אלפי עזתים, יכולנו לשלם 50,000 ₪ לכל בית אב ברצועה - שהם כמאה משכורות חודשיות, או אם תרצו כשמונה שנות עבודה - סכום שהיה מסייע להם בנחת ולאורך זמן לממש את רצונם להגר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו