משפצים את הבית של המורה

תלמידים בישיבה התיכונית אמי"ת שדרות שמעו שהמורה שלהם ילדה, שבעלה גויס בצו 8 והיא צריכה לעבור דירה, הם מיד התגייסו לעזרה.

יעל רון , ג' באב תשע"ד

משפצים את הדירה
משפצים את הדירה
ישיבת אמי"ת שדרות

תלמידים בישיבה התיכונית אמי"ת בשדרות, שמעו שמורתם שילדה זה עתה צריכה לעבור דירה בזמן שבעלה מגויס למילואים. הם החליטו לפעול למען המורה ולעזור לה בפינוי, שיפוץ וצביעת הדירה.

מעשה החסד הזה הוא אחד מרשימת חסדים מרשימה שהתלמידים בשדרות עושים למען התושבים והחיילים, שנמצאים לידם בעיצומו של מבצע מתמשך.

"שמעתי על המקרה של המורה למחשבים דרך הגרעין התורני שפועל בעיר, שמודע למצבים אלו ועוזר כפי יכולתו. החלטתי ליצור קשר עם התלמידים ולהציע גם להם להתגייס לעניין", מספר הרב ישראל אוחיון מישיבת אמי"ת שדרות.

"התלמידים החליטו לפעול בנושא. הם פינו את הדירה, צבעו, ניקו ושיפצו אותה לקראת מסירה. הם עבדו במסירות, בשליחות ואהבה גדולה. זהו לא מקרה חד פעמי, אנחנו שומרים על קשר עם התלמידים לאורך כל החופש, ובעיקר עכשיו, בזמן מלחמה".

הרב אוחיון מוסיף לספר על העשייה הבלתי פוסקת, "התלמידים עושים עשייה רחבה כמו ביקור חיילים בבתי חולים, חלוקת מצרכים בבסיסים של צה"ל. בשלב מסוים, הצוות החינוכי הציע להם לצאת להפוגה, שאלנו אותם מי רוצה לצאת לפארק מים והם שלחו הודעות חזרה, שעם ישראל בצרה והם רוצים להירתם למען העם. צריך להבין, העשייה הזו היא לא משהו נקודתי בעקבות מבצע 'צוק איתן' אלא כל השנים אנחנו מתמקדים עם התלמידים על החשיבות של חסד בקהילה בהובלתו של ראש הישיבה, הרב עמית אורנבוך ,והצוות המסור - ואנחנו שמחים שזכינו לתלמידים כאלו".