מתחזקת ופורצת לשווקים חדשים. Firefox OS
מתחזקת ופורצת לשווקים חדשים. Firefox OS מוזילה

Firefox OS, מערכת ההפעלה של ארגון מוזילה, מגיעה למקומות חדשים. כעת ניתן יהיה לרכוש מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה גם באירופה.

מהלך זה מגיע לצד התרחבות במכירות בדרום אמריקה, וכניסה גם לצפון ומרכז אמריקה. בהמשך השנה תגיע Firefox OS גם לשוק ההודי המסיבי עם מכשירים בקטגוריה הזולה מאוד, עם מחיר של כ-25 דולרים בלבד.

גרמניה היא המדינה הבולטת ברשימה של המדינות החדשות, עם השקות של מכשירי Onetouch Fire E של אלקטל. בחודש הבא אמורה ZTE להשיק בצרפת את ה-Open C החדש שלה. מדינות נוספות בהן ייתמכו טלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה הזו באירופה הן קרואטיה, צ'כיה, מקדוניה ומונטנגרו.

מעבר לכך, עד סוף השנה אמור מוזילה, לטענתו, לראות התחזקות באמריקה עם כניסה למקסיקו, ארגנטינה, אקוודור ועוד.

"Firefox OS הצליחה לצמוח מתוך קטגוריית ה-'אחרות'  כאחת מהפלטפורמות המובילות עבור תעשיית הטלפונים החכמים. הרבע ניין מצד מפעילות ראשיות ויצרניות חומרה מאפשרים ל-Firefox OS להתקדם באזורי מפתח ולקרוא תיגר על שחקניות מבוססות בשוק התוכנה", אמר בנושא ניל מאוסטון, מנהל ביצועי בחברת המחקר Strategy Analytics.

נכון לעכשיו מוצעת Firefox OS ב-15 מדינות באמצעות 5 מפעילות שמוכרות 7 סוגי טלפונים. במקביל השיקה החברה לאחרונה את ה-Firefox OS Flame שמיועד למפתחים. מחירו 170 דולרים והוא מוצע כשהוא פתוח מכל הנעילות האפשריות.