'בין הזמנים' לילדים

200 ילדים בירושלים מוותרים על משחקי המחשב ומגרש המשחקים עבור לימוד תורה בבית המדרש של הרב אליהו זצ"ל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ד

כ-200 ילדים מוותרים בכל יום על שעות שינה, משחקי מחשב ומגרשי המשחקים ובאים ללמוד בישיבת ''בין הזמנים'' בבית מדרשו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל בשכונת קרית משה בירושלים.

הרב אבי בוגנים, רכז הישיבה ויוזם הרעיון, מספר לערוץ 7 כי דווקא בימים אלא בהם חיילי צה"ל נלחמים בדרום על כל עם ישראל להתאחד מאחוריהם. "בימים בהם אנו רואים שכל עם ישראל עושה ופועל לטובת חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, אנחנו מרגישים גם חלק במאמץ הגדול הזה.

זה מדהים לראות ילדים שמוותרים על החופשה שלהם, חיכו זמן רב ומגיעים לכאן מרצונם החופשי ללמוד תורה להצלחת המבצע ולשלומם של החיילים", מעיד הרב בוגנים.

אחד הילדים הלומדים בישיבה ה''זמנית'' הוא יהונתן סלבצקי שעולה לכיתה ז'. רוב בני כיתתו לומדים בבית המדרש בימים אלה. "אנחנו מרגישים שהלימוד שלנו כאן הוא להצלחת המבצע וכדי שהחיילים לא יפגעו", אומר סלבצקי לערוץ 7, "רוב ילדי הכיתה הגיעו איתי למרות שזה קצת קשה אבל זה מה שאנחנו צריכים לעשות כדי לעזור לעם ישראל".  

אביו של אחד התלמידים, הרב אביעזר שטראוס, שאחד מבניו גם לוחם בעזה מספר על השילוב בין בן אחד שלומד ובן אחד לוחם. "זה מרגש לראות את המסירות של הילדים כאן שמוותרים על החופש הגדול ובאים ללמוד תורה. יש אמונה גדולה בצדקת הדרך ויש שעות קשות שאנחנו מחכים לטלפון מהבן שלוחם בעזה ומחכים שיגיע יחד עם שאר החיילים חזרה לביתם. תפקידו להילחם ותפקידנו להגביר את הלימוד והתפילה וכמובן באחדות ישראל".טוען....