דגלים בכיכר אבל למה בשבת
דגלים בכיכר אבל למה בשבת פלאש 90

ארגון רבני בית הלל מושך את השתתפותו בעצרת המתוכננת להתקיים בכיכר רבין במוצאי השבת הקרובה לרכז אליה פעילי ימין ושמאל ולבטא תמיכה בצה"ל ובדמוקרטיה, כלשון המארגנים.

בהודעת מארגני העצרת נאמר כי בין הארגונים הצפויים להשתתף בה כלולה גם עמותת רבני בית הלל כמו גם תנועות 'אם תרצו', 'התאחדות הסטודנטים בישראל', 'דרור ישראל', 'זכויות אדם כחול לבן', 'פורום המילואים בישראל - צו 8', 'פורום גיוס העדה הנוצרית', 'העמותה הארמית נוצרית בישראל' ו'המכון לאסטרטגיה ציונית'.

רפרוף על תכנית העצרת לימד כי היא אמורה להיפתח בשעה 20:00, עוד קודם ליציאת השבת. ערוץ 7 תהה בפני אנשי 'רבני בית הלל' אם מקובלת עליהם שעת הפתיחה של העצרת,  שמתקיימת תוך חילול שבת. זאת מעבר להכנות המתבקשות לקיומה של עצרת שכזו, הכנות שטבען להתקיים בשעות שקודמות לעצרת, קרי בעיצומו של יום השבת.

במענה מסר מנכ"ל 'בית הלל' לערוץ 7 כי הארגון לא נתן כל אישור לפרסם את שמו בהודעות על העצרת וכי הארגון אינו שותף לה ואין בה דובר מטעמו.

מארגני העצרת שהגיבו לקביעה זו של המנכ"ל סיפרו כי "במהלך ההכנות לאירוע, היינו בקשר הדוק עם הארגון. לצערנו הם בחרו בסופו של יום למשוך עצמם מהאירוע. נפלה טעות כאשר לא עדכנו את שורת המשתתפים".

יצוין כי הקריאות אותן מבקשים מארגני העצרת להעלות כדגל לעצרת כולה הן: "חופש הביטוי הוא ערך שהעורף חייב להיאבק עליו. יש להיאבק בהסתה, באלימות ובגזענות בכל הכלים הדמוקרטיים והחוקיים העומדים לרשותנו. חמאס הוא ארגון טרור רצחני המבקש לחסל את מדינת ישראל. צה"ל הוא צבא מוסרי! הפועל מכוח החוק והדמוקרטיה הישראלית. אנו מצרים על כל אובדן בנפש של חפים מפשע ברצועת עזה וישראל. אנו מחבקים אל ליבנו באהבה ובכאב עצום את המשפחות השכולות".