פשיעה חקלאית
פשיעה חקלאיתפלאש 90

בעקבות כנס שקיימה מדרשת הרובע בגבעת שמואל הוחלט להקים נקודות מכירה לתוצרת 'אוצר הארץ', תוצרת חקלאית מהודרת במשך שנת השמיטה המתקרבת.

את ההחלטה לקיים את הכנס קיבלו ב'אוצר הארץ' בעקבות התעניינות רבה של מאות מתושבי גבעת שמואל בכנס שבו הוקם גם מרכז מידע והרשמה של 'אוצר הארץ'. מאות מהמתעניינים אף הצטרפו כמנויים לשירות 'אוצר הארץ'.

נקודות המכירה שיוקמו בגבעת שמואל תפעלנה במהלך כל שנת השמיטה ומנויי "אוצר הארץ" יזכו באמצעותם לאספקה שוטפת של סחורה חקלאית טרייה בכשרות מהודרת, בד בבד עם תמיכה בחקלאות היהודית בכלל ובמגדלי הדרום בפרט. המנויים אף יזכו להנחות רבות והטבות במהלך שנת השמיטה, כך מציינים ב'אוצר הארץ'.

יצוין כי זו אמנם השמיטה השלישית שהמיזם מתקיים בה אך זו השמיטה הראשונה שבה הפצת התוצרת תתבצע על ידי המפיצים הגדולים במשק, "שפיט" ו"ביכורי שדה דרום", "מה שמבטיח אספקה סדירה ומהירה של התוצרת החקלאית לנקודות המכירה ולמנויים", אומרים שם.

עוד מציינים ב'אוצר הארץ' כי המינוי הוא "גם דרך לתמוך בחקלאי הדרום הנתונים כבר זמן רב תחת אש המרגמות והקסאמים הנורית מעזה ופוגעת קשות בעבודה החקלאית". המיזם נרתם לתמיכה וחיזוק החקלאות בעוטף עזה ובנגב ומעניק עדיפות בחתימת החוזים לחקלאים שנפגעים מהמצב הביטחוני. מאות רבות של חקלאים מעוטף עזה כבר הצטרפו וחתמו על חוזים עמו. "'אוצר הארץ' רוכש בימים אלה מהחקלאים את כל הסחורה העתידית ומעניק להם ביטחון כלכלי בימים טרופים אלו", מסבירים בארגון ומציינים כי "אלפי בתי אב מכל רחבי הארץ כבר נרשמו כמנויים ל"אוצר הארץ" דרך עמדות ההרשמה הפרושות במוקדים שונים, אתר האינטרנט והמוקד הטלפוני".