אזכרה בגוש עציון

מאות בני אדם משתתפים הבוקר (שישי) באזכרה לשלושת הנערים, אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל הי"ד, במאחז 'עוז וגאו"ן' שהוקם לזכרם בגוש עציון.

המאחז הוקם לאחר חטיפתם של שלושת הנערים, על-ידי ארגון "נשים בירוק" ובשיתוף המועצה האזורית גוש עציון. המאחז נמצא על גבעה הצמודה לצומת הגוש ובסמיכות לקיבוץ מגדל עוז.

אורי יפרח, אביו של אייל הי"ד, אמר כי "הגענו לכאן באותה הדרך שרצה אייל לעשות כדי להגיע הביתה לאלעד... בתחילת המסע חיינו באמונה שהבנים יחזרו שלמים ואחרי 18 יום הם חזרו אלינו אבל לא בחיים. מבצע 'צוק איתן' לימד אותנו את המהלך שלא יכולנו לראות ועד היום לא רואים את כולו. אנחנו מקווים שהמהלך של אחדות בעם ישראל, אחדות בתפילה וקדושה. תהליך שיוביל לארץ ישראל השלמה לעם ישראל".

אלקין: שלא נתבלבל, זה או אנחנו או הם

הרב דוד רבינוביץ', סגן ראש ישיבת "מקור חיים" בה למדו גיל-עד ונפתלי, אמר באזכרה כי "הנערים נחטפו בדרך ונקברו במודעין בדרך. כדי לעורר אותנו מאין באנו ולאן אנחנו הולכים... הם את שלהם עשו.

"רק עכשיו אנחנו מגלים כמה כוח יש לנערים", הוסיף הרב רבינוביץ'. "את הימים האלה של ספירת העומר הפרטית שלנו ושל עם ישראל אסור לכולנו לשכוח".

ראש המועצה דוידי פרל תקף בדבריו את שר הביטחון משה יעלון, על רקע הכוונה לפנות אתמול את תקוע ה' שבגוש עציון, פינוי שנדחה בשלב זה בשבועיים נוספים. "באמצע המלחמה מה שמעניין את שר הביטחון זה ארבעה קרוונים של לוחמים בעזה? אני קורא לשר הביטחון תנצח את המלחמה ותמשיך לחזק את ההתיישבות".

"נוסיף להגביר אור ואחדות כנגד הטרור", אמר דוידי. "הגענו לנחלה אך טרם למנוחה".