מנהרות הטרור הושמדו

צה"ל השלים את השמדת המנהרות שנחפרו ע"י החמאס כדי לחדור לישראל. אלוף הפיקוד: המשימה הושלמה בזכות החיילים ששילמו בחייהם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' באב תשע"ד

מנהרות הטרור הושמדו        -ערוץ 7
מנהרת טרור בעזה
דובר צה''ל

מבצע ''צוק איתן'': כוחות צה"ל השלימו היום (שני) את מלאכת השמדת כל מנהרות הטרור שחפרו מחבלי החמאס כדי לחדור דרכן לשטח ישראל.

בהערכת מצב שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשתתפות הרמטכ''ל גנץ ושר הביטחון יעלון אמר אלוף פיקוד הדרום כי "במהלך השבועיים האחרונים התמודדנו בכל רצועת עזה, מרפיח ועד הים, בכל מקום גברנו על האויב שהגן על המנהרות, איתרנו את המנהרות והשמדנו אותן.

"את כל המנהרות שאיתרנו - השמדנו, את כל המנהרות שגילינו תוך כדי המבצע - השמדנו גם כן, כך שאנחנו יכולים להגיד שהשטח מנוטרל בהיקף מאוד משמעותי מהמנהרות שקיימות שם, ואנחנו יכולים להשלים את המשימה בשעות הקרובות למול הנכס האסטרטגי של החמאס".

אלוף הפיקוד סמי תורג'מן הדגיש בדבריו כי "את המשימה הזאת הובילו מפקדים אמיצים, מקצועיים, ראויים, והמשימה הושלמה בזכות החיילים והמפקדים אשר שילמו בחייהם ובגופם ובנפשם, וזה המקום לחבק אותם ולהביע הערכה ולחבק את המשפחות השכולות. אנחנו ערוכים למשימות נוספות בהתאם למה שייקבע על ידי הדרג המטכ"לי, הכוחות מוכנים ונעמוד במשימות גם בהמשך", הבהיר.

"המערכה בעזה נמשכת", הבהיר ראש הממשלה נתניהו לאחר הערכת המצב. ''מה שעומד בפני סיום זה הטיפול של צה"ל במנהרות, אבל המבצע הזה יסתיים רק כשיושב השקט והביטחון לתקופה ממושכת לאזרחי ישראל".

נתניהו הדגיש כי החמאס והארגוני הטרור ברצועת עזה ספגו מכה קשה מאוד. ''אין לנו שום כוונה לפגוע בתושבי עזה, מי שפוגע בהם הלכה למעשה זה החמאס, שגם מונע מהם סיוע הומניטארי. אני חושב שהקהילה הבינלאומית צריכה לגנות את החמאס בכל פה וגם לתבוע, כפי שאנחנו תובעים, ששיקומה של עזה יהיה קשור לפירוזה", הוסיף.