הסוף: מובילי הטנקים נעים צפונה

משטרת התנועה מדווחת כי החל מהלילה תחל תנועה ערה של כלי רכב צבאיים כבדים מדרום לצפון. ''לגלות זהירות יתרה ולהיות ערניים''.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ח' באב תשע"ד

טנקי מרכבה סמוך לרצועת עזה
טנקי מרכבה סמוך לרצועת עזה
דובר צה"ל

הפסקת האש מתחילה בשטח? באגף התנועה של המשטרה אומרים כי החל מהלילה (שני) תחל תנועה ערה של כלי רכב צבאיים כבדים, ביניהם מובילי טנקים, העושים דרכם בצירים הבינעירוניים מדרום לצפון.

"המשטרה הצבאית והזרוע המבצעית של אגף התנועה יפעלו לליווי וניהול תנועתם, בדגש על כביש 6", נמסר מהמשטרה. "אנו קוראים לנהגים, להימנע מעצירה בשול הדרך, לגלות משנה זהירות בעת נסיעתם, בדגש על שעות הלילה, ולהיות מרוכזים היטב בנהיגה, ללא כל היסח דעת".

באגף התנועה מדגישים כי מדובר בכלים כבדים שרוחבם חורג לעיתים מרוחב הנתיב ובעת עלייה, גם אם היא מתונה, מהירות נסיעתם יורדת משמעותית. הפרשי המהירות הגדולים בין המובילים לבין כלי הרכב האחרים, בשילוב עם חריגתם מנתיב הנסיעה, יוצרת סכנה ממשית לחיי אדם.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי לעיתים, מובילים אילו עוצרים בשול הדרך בשל תקלות ובולטים לנתיב הנסיעה. "יש לזכור ששני בני אדם קיפחו את חייהם לאחרונה בתאונות דרכים בהן היו מעורבים מובילי טנקים. לפיכך, על הנהגים לגלות זהירות יתרה ולהיות ערניים להימצאותם של כלים אילו בצירים", נמסר מהמשטרה.