"במדינה כה קטנה אין סיבה שהנגב יהיה פריפריה"

פורום מנכ״לי משרדי הממשלה סייר היום בעוטף עזה ובדרום על מנת לקדם פיתוח כלכלי-חברתי אחרי מבצע ״צוק איתן״.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באב תשע"ד

"במדינה כה קטנה אין סיבה שהנגב יהיה פריפריה"-ערוץ 7
ימונה. הראל לוקר
פלאש 90

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, כינס הבוקר (רביעי) את פורום מנכ״לי משרדי הממשלה לסיור ופגישות עבודה עם ראשי רשויות עוטף עזה והדרום על מנת לקדם צעדים לפיתוח כלכלי חברתי של האזור.

המנכ"לים יחד עם ראשי הרשויות, בהן ראש מועצת אשכול, ראש מועצת שער הנגב, ראש מועצת שדות נגב, ראש מועצת חוף אשקלון וראש עיריית שדרות, דנו בדרכים לקדם את הצמיחה הדמוגרפית בעוטף עזה ואת חיזוק האזור כיעד לאומי.

חיים ילין מאשכול הציג בפני המנכ"לים את תכנית עוטף עזה שמתבססת על שלושה נושאי ליבה: חיזוק הביטחון הפיזי, חיזוק החוסן האישי והקהילתי, ועוגנים כלכליים שיאפשרו צמיחה דמוגרפית ושגשוג כלכלי. המנכ״לים סקרו בפני ראשי הרשויות כל אחד בתחומו את המענים הרלוונטיים בתחומי משרדם. 

בפתח הפגישה עם ראשי רשויות העוטף שהתקיימה באשכול אמר מנכ"ל משרד ראש הממשלה כי ״ההנחיה הברורה של ראש הממשלה בנימין נתניהו היא שמינוף האזור והצמיחה הדמוגרפית היא משימה לאומית שעומדת בראש סדר העדיפויות. זו התשובה מראשית הציונות- התיישבות וצמיחה.

"מתחילת המבצע אנו עומדים כולנו בקשר מתמיד עם ראשי הרשויות בעוטף ובדרום וזו הזדמנות להודות להם על המנהיגות השקטה, על האומץ ושיקול הדעת שגילו לאורך שנים ובפרט במערכה הנוכחית. אנחנו אתכם והממשלה יחד עמכם תמשיך את הצמיחה הדמוגרפית והפיתוח שחלים בחבל הארץ הזה בשנים האחרונות", הוסיף.

ראש מועצת אשכול הדגיש כי ״העובדה שהגיע אלינו הבוקר פורום כל כך מכובד של מנכ"לי המשרדים הממשלתיים מעבירה מסר ברור לתושבים על סדרי העדיפויות של הממשלה ועל החשיבות שהם רואים בחיזוק האזור, גם על ידי שמירה על ביטחוננו, גם בחיזוק חוסן הקהילות וגם בפיתוח והצמחת האזור״.

לאחר מכן המשיך הפורום לפגישת עבודה עם כ-30 ראשי רשויות מהדרום בנתיבות, באירוח ראש העיר יחיאל זוהר בה דנו במעבר צה״ל לנגב ובהסרת חסמים להתיישבות בדרום. 

ראש עיריית נתיבות אמר כי העובדה שהמנכ"לים ישבו פה במשך שעות לדיון מעמיק בסוגיות הבוערות של היישובים סביב העוטף ובדרום מדברת בעד עצמה. ''היה דיון ממצה ואנחנו יוצאים בתחושה שמשרדי הממשלה ימשיכו לעשות כפי שעשו בימי הלחימה האחרונים וימשיכו ללוות אותנו עד לפתרון הבעיות המעיקות עלינו''.

בסיכום הפגישה אמר לוקר כי ״אנחנו מסתכלים קדימה וממשיכים לקדם את מדיניות הממשלה וראש הממשלה לפיתוח הנגב. במדינה כל כך קטנה אין סיבה שהנגב יהיה פריפריה. אנחנו חייבים זאת לראשי הרשויות שתפקדו למופת וגם לתושבים".