פעילות צה"ל בעזה
פעילות צה"ל בעזהדובר צה"ל

הרבצ"ר לשעבר, תא"ל (מיל.) הרב אביחי רונצקי, אומר לערוץ 7 כי לצד גילויי הגבורה ב'צוק איתן', המלחמה מסתיימת עם תחושת חמיצות גדולה.

"התחושות הן מעורבות. מצד אחד פגשנו כאן חבורת לוחמים עם גילויי גבורה של מפקדים וחיילים, ויש לי סיפורים למכביר. ראינו כאן גם גילויי נדיבות של כל תושבי המדינה, חיבוק עצום לחיילים ועורף חזק, אבל מאידך יש גם הבנה ותחושה שלא השלמנו את המלאכה".

לדבריו, אין ספק שסבב הלחימה הבא יגיע מהר מאוד, "אחרי עפרת יצוקה חיכינו שלוש שנים עד עמוד ענן, שגינו אז שלא נכנסנו רגלית לרצועה, והנה שנה וחצי אחרי הגיע המבצע הנוכחי, והמבצע הבא יגיע מהר יותר. הלוחמים שלהם נהיים יותר ויותר מקצועיים".

הרב רונצקי סבור שהחמאס יבנה את עצמו מחדש, "מי שחושב שארגון טרור מושפע מפגיעה במאגרי התחמושת ומפגיעה בבתים ובאנשים, לא מבין מה זה ארגון טרור. מבחינתם הם מסיימים כשידם על העליונה, כמו החיזבאללה גם הם המשיכו לירות עד הרגע האחרון מאות טילים על ישראל, ומבחינתם זו תמונת נצחון. החמאס זה ארגון גרילה שנחוש באידיאולוגיה שלו להשמיד את המדינה שלנו, הם ימצאו דרכים עוקפות גם לכיפת ברזל".

לדבריו, ישראל הייתה חייבת להכות בראשי החמאס, "היו תכניות די פשוטות להכות בראשים שלהם, יש בצבא תכניות כיצד מגיעים למרכזי השלטון שלהם. כל הדיבורים על פירוז הם מגוחכים, החמאס ימשיך ויתחזק בגיוס פעילים. אתה גם רואה שמסבב לסבב הם נהיים מקצועיים יותר. אותם לא מרתיע הרס בתים, הם לא באים מתרבות המערב המפונקת, הם יכולים לישון בשקי שינה, ולאכול פיתה עם חומוס, ומבחינתם הם הצליחו להתגבר על הצבא הציוני".