עושים בית ספר

טיפים להתארגנות חסכונית ונכונה לקראת החזרה לבית הספר

תגיות: בשבע 605
שי אבו , י"א באב תשע"ד

עושים בית ספר       -ערוץ 7
בית ספר. אילוסטרציה
פלאש 90

מה צריך - בראש ובראשונה יש לבחון את הצרכים הנדרשים באמת. זכור לי שבין רשימת הספרים והציוד הרב שהוריי קנו, היו גם דברים שלא היה בהם צורך ממשי. אין חכם כבעל ניסיון - התייעצו עם הורים לילדים משנים קודמות, ועוד קודם לכן בדקו מה יש והכינו רשימה.

מבצע - המילה הראשונה שניתקל בה בהקשר לחזרה לבית הספר. היא מבצבצת מכל מדף, אך יש לבחון היטב את טיבה, כדאיותה או שמא מדובר בגימיק.

קבוצת רכישה - הורים רבים ברחבי הארץ התאגדו והם קונים במרוכז. גם בפייסבוק יש קבוצת רכישה לציוד חזרה לבית הספר. מומלץ להצטרף.

קופונים ומועדוני לקוחות - חשוב לקרוא היטב את האותיות הקטנות ולבדוק האם יש באמת הנחה.

מותגים – הסבירו לילדים שזה לא הכרחי. אם הדבר בלתי אפשרי, סכמו איתם על מסגרת תקציב שהם יצטרכו לבחור כיצד לממש. אתם עוד עשויים להיות מופתעים לטובה.

השוואות מחירים - אם פעם היינו צריכים לכתת את רגלינו ממקום למקום, כיום כבר אין בכך צורך. מומלץ להיכנס לאתרים כמו משרדיה, גולדבוקס, זה מה יש, אופק וכדומה.

מועד הקנייה - בתחילת השנה המחירים בשיאם, אולם במהלך השנה המחירים עשויים לרדת. בדקו מה אפשר לדחות ומה הכרחי כבר מהיום הראשון.

ספרים מיד שנייה - חבל מאוד לקנות ספרים חדשים כשאפשר אחרת. ברוב בתי הספר קיים פרויקט השאלת ספרים שיכול לסייע רבות. כמו ניתן לקנות ספרים מיד שנייה דרך חברים או מכרים. מומלץ שוועדי הורים יארגנו יריד מקדים לפתיחת השנה שבו תתאפשר מכירת ספרים משומשים.

ולסיום, לכו לחנות כשאתם נינוחים עד כמה שאפשר, וזמזמו את השיר של יורם גאון "לא תנצחו אותי כל כך מהר" לצד קולות המבצעים הרבים. אחרי הכול, כולנו צוקי איתן.

הכותב הוא סמנכ"ל 'הון משפחתי בע"מ', חברה המתמחה בליווי כלכלי למשפחות