ח"כ פריג': "לסייע לקבוצות שהמלחמה הזיקה להן"

ח"כ פריג׳ ממרצ המשמש גם כיו"ר שדולת הספורט של הכנסת, מתכנן לפנות לשרת הספורט כדי לסייע לקבוצות הספורט שנפגעו מהמלחמה.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ד

ח"כ פריג': "לסייע לקבוצות שהמלחמה הזיקה להן"-ערוץ 7
שחקני הפועל תל אביב, יפוצו גם?
צילום: פלאש 90

קבוצות הכדורגל הבכירות של ישראל נאלצו לקיים את משחקיהן במסגרות האירופאיות בקפריסין, נבחרת ישראל בכדורסל תפתח השבוע את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה מול מונטנגרו גם כן בקפריסין, ואיגוד הטניס הישראלי התבשר כי המשחק החשוב מול המקבילה מארגנטינה לא יתקיים בארץ. 

אלו רק מעט מקבוצות הספורט והאיגודים השונים שנפגעו מאוד מהלחימה בעזה כשהפגיעה היא בשני מישורים: הכלכלי והמקצועי. 

לא סתם ישנו מושג שנקרא "מגרש ביתי", חשיבותו היא רבה עד מאוד. גם במובן הפסיכולוגי וגם בזה הכלכלי. בפסיכולוגי עוד אפשר להתגבר על זה, כך לדוגמא עשו במועדון הכדורגל של מכבי תל אביב כשסבסדו למאות אוהדיהם חבילות הכוללות טיסה הלוך חזור וכניסה למשחק החשוב של הקבוצה מול מאריבור הסלובנית בקפריסין בשבוע שעבר.

דרך אגב, גם מאות האוהדים הצהובים שהגיעו למשחק ואמנם נתנו אווירה של בלומפילד בקטן, לא עזרו לצהובים מתל אביב שסיימו את המשחק החשוב בתוצאת תיקו 2:2. תוצאה שסתמה את הגולל על חלומות ליגת האלופות של המועדון התל אביבי. רבים מהאוהדים סבורים כי אם המשחק היה מתקיים בארץ, מכבי היא זו שהייתה עולה.

כמוהם, גם השחקנים של איזי שרצקי בעירוני קריית שמונה טוענים כי אם משחק הגומלין מול דינמו מוסקבה היה מתקיים בארץ, לרוסים לא היה כל סיכוי לעלות לשלב הבא. אך אלו דברים שאפשר לטעון רק בדיעבד.

מה שאפשר לראות כבר מההתחלה וללא שום ספק הוא שהצד הכלכלי נפגע מאוד, כתוצאה מהזזת המשחקים מהארץ לחוצה לו. המספר המועט של האוהדים שעשו את דרכם למשחק חשוב ככל שיהיה בקפריסין לעומת אלה שהיו מגיעים למשחק אם היה מתקייים בארץ, ההכנסות סביב המשחק ממכירת מזון וציוד של הקבוצה במשחק בארץ, ומעל לכל אלו - המחיר אותו משלמים במועדון עבור אירוח המשחק באצטדיונים שבניכר והטסת הקבוצה. כל אלו פגעו מאוד בקבוצות השונות ובמצב כיום בדרום הארץ היד עוד נטויה.

יו"ר שדולת הספורט של הכנסת, חבר הכנסת עיסאווי פריג׳ ממרצ, אמר היום לגבי הנזק הכלכלי של הקבוצות כי לדעתו "יש לסייע לקבוצות הספורט שהמלחמה גרמה להן נזק כלכלי". פריג' מתכוון כבר מחר לפנות אל שרת התרבות והספורט לימור לבנת בכדי להעלות לדיון את היתכנות הסיוע הכלכלי לקבוצות שנפגעו מהלחימה בדרום. 

פריג' הסתייג כשאמר כי הסיוע הכלכלי לאיגודי הכדורגל והכדורסל  יהיו "בכפוף לחוות דעת על התנהלות תקינה של הגופים, במיוחד כאשר מדובר באיגוד הכדורסל, שבו הדי השחיתויות אינם יורדים מהכותרות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il