זועבי נחקרת במשטרה

ח"כ חנין זועבי הגיעה הבוקר למשרדי יחידת להב 433 בלוד לחקירה בנוגע לחשדות נגדה. קבלת פנים לזועבי: "מחבלת, מחבלת".

יוני קמפינסקי , ט"ו באב תשע"ד

ח"כ חנין זועבי הגיעה הבוקר (שני) למשרדי יחידת להב 433 בלוד, לחקירה בנוגע לחשדות  נגדה - חשד להסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור.

עם הגיעה למקום צעקו לעברה מפגינים "מחבלת מחבלת" אך היא בחרה להתעלם ונכנסה לחקירה.

עו"ד איתמר בן גביר, שהיה בין המפגינים, אמר לערוץ 7, "החקירה הזו היא פשוט בדיחה, פשוט לשקר לכל עם ישראל".

"על מה חוקרים אותה? על העלבת עובד ציבור? על הפרת הסדר הציבורי?", שאל בן גביר, "אלו באמת זוטי דברים. הרי מדובר בחברת כנסת אויבת, מרגלת, אפשר בקלות להפעיל עליה את סעיפי הבגידה, אפשר היה להעמיד אותה לדין על הסתה לאלימות וטרור, והיועץ המשפטי חוקר אותה על העלבת עובד ציבור. כנראה רק מחוסר ברירה ורק כדי להשתיק את דעת הקהל הישראלית. זו בושה".

ח"כ זועבי התבקשה, פעמיים, להגיע לחקירה בחשד לעבירות של הסתה והעלבת עובד ציבור, לאחר שבתחילת החודש שעבר, בתום דיון בבית המשפט בנצרת, היא הטיחה דברים קשים נגד שני שוטרים ערבים שעמדו סמוך לה ואף קראה לאזרחים לירוק עליהם.

תחילה ביקשו במשטרה לזמן את זועבי כבר בתחילת החודש שעבר לחקירה, אך אז היא טענה כי היא אינה פנויה, ולאחר מכן אמרה שהיא אינה יכולה להיחקר מפאת חג האיד אל פיטר שצוין באותם ימים.

החקירה התאפשרה לאחר שהמשטרה קיבלה אישור מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, לפיו החוק אינו מעניק חסינות מפני חקירה פלילית על אף היותה חברת כנסת.

נזכיר כי סגן שר החינוך אבי וורצמן החתים 50 שרים וחברי כנסת ממגוון הסיעות והקשת הפוליטית על פניה ליועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחה בחקירה נגד ח"כ זועבי. חברי הכנסת קוראים לחקור את זועבי בגין סיוע לאויב בשעת מלחמה, עבירה שהעונש עליה יכול להגיע למאסר עולם או מוות.

הפניה נחתמה על ידי הח"כים עוד לפני הוראת היועמ"ש לפתוח נגד זועבי בחקירה. הפניה מתבססת על סעיף 99 (א) לחוק העונשין , תשל"ז 1977, אשר קובע, "מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בכדי לסייעו לכך, דינו-מיתה או מאסר עולם".