מי מתנכל לרב ברלנד?

במהלך מעמד חופה שהתקיים ביוהנסבורג, ניסו שוטרים מקומיים ללכוד את הרב שהוברח לחדר צדדי. גורמים בסביבתו: הוא שוהה כאן כחוק.

חיים לב - ערוץ 7 , ט"ו באב תשע"ד

מי מתנכל לרב ברלנד?             -ערוץ 7
הרב ברלנד בכותל
פלאש 90

אין מנוחה למנהיג 'שובו בנים': במהלך טקס עריכת חופה שקיים מנהיג 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד לאחר מחסידיו ביוהנסבורג, ניסתה המשטרה המקומית לשים עליו יד וללוקחו למעצר, אך ברגע האחרון הוא הצליח להימלט מידיהם.

לדברי אחד מחסידיו, מדובר בחסיד שבא במיוחד ליוהנסבורג כדי להינשא לבחירת ליבו תושבת המקום. במהלך האירוע, הגיעו שוטרים, חלקם סמויים בלבוש אזרחי, וניסו למשוך את הרב לאחד מרכבי המשטרה שהיו במקום. לדבריו, ברגע שהבחינו חסידיו במתרחש, הבריחו את הרב לחדר סמוך כשהשוטרים לוכדים אדם שאינו הרב ברלנד.

בסביבת הרב ברלנד טוענים כי אישור שהייתו מוסדר וכי הוא שוהה ביוהנסבורג כחוק. הם מפנים אצבע מאשימה לגורמים מקומיים שאינם רואים בעין יפה את שהייתו של הרב ברלנד במקום.

"מהרגע הראשון שהגענו לכאן היו גורמים בכירים בקהילה היהודית שניסו לסלק את הרב מכאן. הם שמעו שמועות והם אינם רוצים להיות אלה שקולטים את הרב. לא ילך להם", אמר גורם בסביבת הרב.

ראש מוסדות 'שובו בנים' נמלט מישראל למרוקו בשל חשדות חמורים נגדו, אך הוא נאלץ לעזוב את אדמת המדינה בהוראת מלך מרוקו, בעקבות כתבה שפורסמה באחד מהעיתונים המרכזיים וסיפרה בהרחבה על החשדות נגדו ועל הסיבה שהביאה אותו למרוקו עם משפחות חסידיו.

במשך שבועות ארוכים ניסו חסידיו לאתר מדינה אחרת שאין לה הסכם הסגרה עם ישראל והפור נפל על זימבבואה שבאפריקה. כעבור זמן קצר נאלץ להימלט אף משם וכעת הוא שוהה ביוהנסבורג.