בעלי מוסכים ביימו תאונות והונו חברות ביטוח

מוסכים באזור המרכז ביימו תאונות דרכים ועקצו את חברות הביטוח. מפקד יחידת ההונאה במחוז מרכז שוחח עם ערוץ 7.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט"ז באב תשע"ד

חוקרי יחידת ההונאה במחוז מרכז עצרו אתמול בבוקר 11 חשודים במעורבות בפרשת הונאה ועוקץ של חברות ביטוח. על פי החשד בעלי המוסכים חברו לבעלי כלי הרכב וביימו תאונות דרכים והגשת תביעות ביטוח.

על פי החשד, שלושה מוסכי פחחות וצבע בתל אביב, נס ציונה ופתח תקווה, עסקו בביום התאונות ללקוחות שביקשו לקבל תמורת הרכב את מחיר המחירון ולא את שווי השוק הנמוך ממחיר המחירון. החקירה מעלה כי מדובר בעשרות מקרים ובנזק של מילוני שקלים לחברות הביטוח.

החקירה הסמויה נפתחה לפני מספר חודשים לאחר שהתקבל מידע בחברת חקירות הפועלת עבור מספר חברות ביטוח, לפיו חברות הביטוח נתבעות במסגרת תרגיל עוקץ המבוצע, על פי החשד, בשלושת המוסכים.

על פי שיטת הביצוע, אנשי המוסך לקחו כלי רכב תקינים בידיעת בעליהם, הסבו להם נזקים באופן הנחזה לתאונת דרכים והציבו את כלי הרכב בכבישים מוסכמים מראש בהם בוצעה "התאונה" לכאורה, כאשר לעתים בוימו תאונות חזית-אחור בהם מעורבים שני כלי רכב ובגין שניהם הוגשו תביעות.

שיטה נוספת, כללה החלפת חלקי רכב פגועים לרבות חלקי פח פגועים וכד', הרכבתם על כלי הרכב התקין, וצילומם ולאחר מכן הגשת תביעה בגין תאונה שלא הייתה ולא נבראה.

על פי החשד, בשיטות אלה הוצאו במרמה מחברות הביטוח מילוני שקלים בתביעות שווא, ונבדק החשד למעורבות של גורמים נוספים מעבר לאנשי המוסך.