דווקא ש"ס 'תוקעת' תקציב לשירותי דת

ח"כ יצחק כהן, לשעבר שר הדתות, הגיש רביזיה בוועדת הכספים לתקציבים שמיועדים לשנת השמיטה ולמיגון מקוואות ומועצות דתיות.

עדו בן פורת וחזקי ברוך , י"ז באב תשע"ד

ח"כ יצחק כהן
ח"כ יצחק כהן
צילום: פלאש 90

כל האמצעים כשרים? חבר הכנסת יצחק כהן (ש"ס) שותף לרביזיה לתקציבי משרד הדתות שמיועדים, בין השאר, למיגון מקוואות באזורי קו העימות ולמחשוב שירותי הדת בישראל.

ועדת הכספים תתכנס הבוקר (רביעי) כדי לדון ברביזיה (הצבעה מחודשת) שהגיש כהן יחד עם חבריו לאופוזיציה.

גורם במשרד לשירותי דת תקף בשיחה עם ערוץ 7 את העובדה שדווקא סיעת ש"ס שותפה ל"תקיעת" תקציבים עבור שירותי דת. "מדובר בתקציבים חשובים כמו מחשוב של שירותי הדת במדינה, מיגון מבני מועצות דתיות ומקוואות באזורי קו העימות, היערכות לשנת השמיטה ומערכות מיוחדות למקוואות כדי לחסוך באנרגיה ומים".

ח"כ יצחק כהן אמר בתגובה, "העברה הכספית הזו היא תוצאה של משא ומתן בין 'הבית היהודי' 'ליש עתיד' שתכליתה להעביר את חוק מע"מ אפס של לפיד. אין בין העברת הכספים הזו לשירותי הדת דבר וחצי דבר. מדובר בפועל יוצא של עסקה אפילה שנעשה בכדי לזרז בוועדת הכספים את חוק המע"מ".

כהן הוסיף, "משרד הדתות נסגר על ידי ממשלת לפיד הראשונה והמפד"ל ולי הייתה הזכות להקים אותו מחדש. לא ילמדו אותי מהם שירותי הדת ולשם דוגמה רק לסעיף השמיטה אושרו 100 מיליון שקל ובאורח מוזר הופיע בפנייה התקציבית עוד מיליון ₪ שאף אחד לא ידע להסביר את היעוד של כסף זה. כמו כן עוד שלל דוגמאות שמופיעות בפנייה התקציבית שאין בהם שום קשר לשירותי הדת".