דרמה בועדת הכספים, הדיון על "מע"מ אפס" נדחה

יו"ר ועדת הכספים הודיע כי האופוזיציה הגיעה להסכמות לגבי חלק מסעיפי חוק "מע"מ אפס" ולכן הסירה חלק מההסתייגויות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ד

ועדת הכספים התכנסה היום (רביעי) לדיון בהצעת חוק מס ערך מוסף, הטבה במס בעסקה לרכישת דירת מגורים מוטבת, בישיבה שנמשכה מאתמול.

במהלך הישיבה המשיכו חברי האופוזיציה להציג את ההסתייגויות שלהם לחוק, יצאו לישיבות התייעצות ואף טענו כי כדי להמשיך לדון בחוק יש צורך באישור ועדת הכנסת שכן עלו בו נושאים חדשים.

לאחר ששבו מהפסקה נוספת, הכריז יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סולימנסקי (הבית היהודי) כי האופוזיציה הגיעה להסכמות לגבי חלק מסעיפי החוק ולכן הסירה חלק מההסתייגויות.

"הגענו להבנה שיש צורך לעבוד ביחד בשיתוף פעולה", אמר סלומינסקי והוסיף "על חלק מהדברים יש הבנות ועל חלק לא. בחודש ספטמבר נמשיך לדון ולעסוק בחילוקי הדעות. ברור שחלק מההסתייגויות שהוסרו יעלו שוב בדיון במליאה".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הגיב להודעת היו"ר ואמר בסוף הדיון "עד שהחוק יגיע לדיון בספטמבר, ראש הממשלה כבר יגיד לשר האוצר שהוא צריך את שלושת מיליארד השקלים לדברים אחרים והחוק הזה לא יובא לדיון".

בראיון לערוץ 7 אמר גפני כי "לראשונה האופוזיציה ניהלה את ועדת הכספים ואת האוצר והם יכולים להתהדר בכישלון ואנחנו בדרך הנכונה כדי שחוק מע"מ אפס לא יעבור".

"החוק הזה הוא רע", אמר ח"כ גפני "אני מעריך שבסופו של דבר ראש הממשלה יבוא ללפיד ויאמר תשמע מגיעים החשבונות על המלחמה והמנהרות עם כל הכבוד אי אפשר להעביר 3 מיליארד שקל לגחמה שלך שלא מועילה ורק מזיקה". 

ח"כ סלומיאנסקי אמר בתום הדיון לערוץ 7, "אנחנו לא צריכים לדבר על ניצחון או הפסד. מתוך וויכוחים נוראים שהיו הורדנו הסתייגויות של שלושה עמודים מהחוק שבמצב רגיל היו לוקחים יותר משבוע ומיד אחרי הפגרה נמשיך עם הדיונים.

אני מקווה שבסופו של דבר יהיו עוד הסכמים. בעדינות אני אומר היו הרבה דיבורים של אי כבוד ואני שמח שזה מאחורינו. ייקח עוד הרבה זמן עד שחוק מע"מ אפס יעבור".טוען....