"הרבנית יוסף לא גילתה לבעלה שגם היא חולה"

הרב אריאל לוי מספר על רעייתו של הרב יעקב יוסף זצ''ל שהלכה לעולמה. "תמכה במאבק נגד הסכם אוסלו ותמכה כל העת במפעל ההתיישבות".

בני טוקר , י"ח באב תשע"ד

הרב יעקב יוסף זצ"ל
הרב יעקב יוסף זצ"ל
פלאש 90

הרב אריאל לוי, ראש כולל מערכת המכפלה וממקורבי משפחת יוסף, מספר לערוץ 7 על הרבנית נצחיה יוסף, רעייתו של הרב יעקב יוסף זצ''ל שהלכה אתמול (רביעי) לעולמה.

הרב לוי מספר כי הרבנית יוסף "ספגה" תורה ויראת שמיים עוד בהיותה ילדה. "היא גדלה לאור התורה והפשטות, אביה הגדול הרב עמרם אזולאי, היה דיין בחיפה. בכל יום ראשון הוא היה נוסע מירושלים לחיפה וחוזר ביום חמישי הביתה.

הרב אזולאי היה פושט את בגדי הדיינות, לובש קסקט וחליפה קצרה והולך לשקוד על התורה בישיבת פורת יוסף, ככה היא גדלה, ואביה ייעד אותה להינשא לתלמיד חכם, ואכן לימים היא נישאה לרב יעקב יוסף".

לדבריו, לרבנית נצחיה יוסף היה דבר אחד חשוב בחיים - לדאוג שבעלה יוכל ללמוד תורה ולמסור שיעורים. "היא מעולם לא יצאה לחופש, או לקחה את בעלה לקניות. לפני שהיא הייתה הולכת ללדת , היא הייתה מכינה אוכל לכמה ימים, כדי שיהיה לבעלה אוכל מוכן גם בזמן שהיא לא תהיה בבית והוא יכול להמשיך בסדר היום שלו לשקוד על התורה".

הרב אריאל לוי מעיד כי הרבנית נצחיה יוסף אהבה את ארץ ישראל ותמכה בבעלה בכל המאבקים הציבוריים שעלו לו לעיתים במחירים לא פשוטים. "הייתי מסיע אותם למערת המכפלה, והיא הייתה תמיד מלאה בהתרגשות. שניהם העריכו מאוד את מפעל ההתיישבות. גם במאבק נגד הסכם אוסלו, היא הייתה לצד בעלה כל הזמן".

"כששאלו אותה תמיד לאיזה מסגרת חינוכית לשלוח את הילדים, היא הייתה אומרת לא פעם שלא צריכים להסתכל רק על החיצוניות ושגם אצל הדתיים הלאומיים יש הרבה פשטות, אמת, חן ואהבת תורה".

הרב לוי מספר שהרבנית יוסף הסתירה את דבר המחלה הקשה מבעלה. "המחלה התחילה עוד בחיי בעלה, אבל כיוון שהיא ביטלה את עצמה ולא רצתה שהוא ידאג לה, היא הסתירה את זה. רק אחרי פטירת בעלה זה נודע לכולם".