מדבר ערבית. זחאלקה
מדבר ערבית. זחאלקה צילום: פלאש 90

אין גבולות: שלושה חברי הכנסת מטעם סיעת בל"ד, חנין זועבי, ג'מאל זחאלקה ובאסל גטאס ביקרו בימים האחרונים בקטאר.

על פי דיווח בערוץ 2, השלושה נפגשו עם מייסד המפלגה עזמי בשארה שנמלט מישראל לפני כשבע שנים. בהודעה מטעם בל"ד נאמר כי מטרת הנסיעה הייתה תקשורתית וכי ייתכן שבשארה נכח במפגשים שקיימו הח"כים.

נציין כי קטאר החליטה בסוף השבוע להגדיל את סיוע החירום שלה לרצועת עזה ב-13 מיליון דולר ולהעמידו על 23 מיליון דולר. הכספים מחולקים על ידי גוף הנקרא "הועדה הקטארית לשיקום עזה" עבור בתים של ערביי עזה שנפגעו מתקיפות צה''ל במבצע ''צוק איתן''.

ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) אמרה בתגובה כי "קטאר מחזיקה בשלושה מנדטים של טרור בכנסת ישראל. מבצע 'צוק איתן' טרם הסתיים, השקט לתושבי מדינת ישראל טרם הגיע, אזרחי עזה מנסים לשקם את ההרס שחמאס הטיל עליהם ובמקום להישאר בארץ ולסייע, חברי מפלגת בל"ד בוחרים לטוס לקטאר, מדינה שמזרימה כסף למערכת משומנת של טרור ואימה ולהיפגש עם הבוגד עזמי בשארה היועץ הבכיר לממשל הקטארי ויו"ר דה-פקטו של מפלגת בל"ד.

"עם תחילת המבצע פניתי ליועץ המשפטי לממשלה וליו"ר הכנסת בדרישה לבדוק את הקשר בין מפלגת בל"ד, קטאר ועזמי בשארה, אין ספק שהקשר הוכח. אני קוראת לבחון במיידי האם יש בכך מספיק על מנת להסיר את חסינותם והוצאתם מחוץ לחוק לאלתר . זועבי, זחאלקה וגטאס מנצלים את החסינות הישראלית ונהנים בפועל מחסינות קטארית", הוסיפה קריב.