סער לא נשאר חייב

לאחר שח"כ מאיר שטרית טען כי דיל בין החרדים לגדעון סער מנע בחירתו לנשיאות, סער תוקף: ''שכח לציין שהוא מקורב לבעלי AM:PM".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ד

סער לא נשאר חייב     -ערוץ 7
שטרית וריבלין ביום הבחירות לנשיאות
פלאש 90

שר הפנים גדעון סער (הליכוד) הגיב (יום ב') לטענה שהשמיע ח"כ מאיר שטרית (התנועה) ולפיה סער רקם עסקה עם החרדים כדי שמועמדו לנשיאות, ראובן ריבלין, יזכה.

בראיון לערוץ 10 אמר הבוקר שטרית, שהפסיד לריבלין בפער של שבעה קולות, כי בין הסבב הראשון לשני בבחירות סגר סער, שהוביל את הקמפיין של ריבלין, דיל עם סיעת ש"ס כדי לשכנעה להצביע עבור מועמדו.

"ש"ס בדקה ה-90, בניגוד להבטחתם, עשו דיל עם הליכוד", טען שטרית. "תשעה מהם הצביעו לרובי למרות ההתחייבות להצביע עבורי. כנראה שבעקבות הדיל נסגרו המרכולים בתל אביב. זה חלק קטן מהדיל. אני מקווה שיום אחד הפרטים יחשפו".

שר הפנים סער דחה בתוקף את הדברים שהשמיע שטרית ואמר כי הם "שקריים ומשוללי כל יסוד". הוא הוסיף כי "חומרה נוספת בדברים יש בכך שח"כ שטרית נמנע מלציין בראיון כי מקורבו, דודי וייסמן, בעלי רשת AM:PM, המפעילה עשרות סופרמרקטים הפועלים בשבת בניגוד לחוק במשך שנים, הינו לקוח עיקרי בעסקיה של רעייתו, רותי שטרית, שעל פי פרסומים משלם למשרדה מיליוני שקלים בשנה".

מלשכתו של שר הפנים נמסר כי "השר סער הבין היטב, בעת שקיבל את ההחלטה על חוק העזר המדובר כי גורמים כלכליים רבי עוצמה, הרואים עצמם נפגעים ממנה, עלולים לפעול נגדו בדרכים שונות. הדבר לא הרתיע אותו מלקבל את ההחלטה העניינית והנכונה על פי מיטב הכרתו ולא ירתיע אותו גם בעתיד".