בדרך אל היעד
בדרך אל היעד צילום: פלאש 90

900 ספורטאים מ45 מדינות יקחו חלק בתחרות שנפתחה היום בברלין שבגרמניה. התחרות שהתחילה היום תמשך עד ה-24 לחודש ותכלול ארבע ענפי מים שונים: שחיה, שחיה אומנותית, קפיצה למים ומים פתוחים.

המשלחת הישראלית רשמה הישג גדול ביום הראשון לאליפות, כשלפני זמן קצר העפילה הנבחרת הישראלית ל-400 מטר שליחים אל גמר התחרות. הנבחרת שכוללת את השחיינים: נמרוד שפירא בר אור, דוד גמבורג, תום קריימר ואלכסיי קונובלוב הצליחה לסיים רביעית עם זמן של 3:18:95 דקות, תוצאה שקבעה שיא ישראלי חדש.

התחרות שכאמור החלה היום, נפתחה בצורה טובה עד מאוד עבור המשלחת הישראלית כשהשחיינית עמית עברי העפילה לחצי הגמר ב-50 מטר פרפר. הישראלית סיימה חמישית עם תוצאה של 26.54 שניות. עברי היא האחראית על השיא הישראלי באותו הסגנון כשבשנת 2008 קבעה 26.36 שניות.

קרן זיבנר שהתחרתה גם היא באותו הסגנון לא הצליחה להעפיל אל חצי הגמר, זאת על אף שסיימה את המקצה שלה במקום השני.

אצל השחיינים הישראלים מי שפתח בצורה טובה מאוד את האליפות החשובה הוא השחיין דוד גמבורג. גמבורג העפיל אל חצי הגמר ב-100 מטר גב, לאחר שסיים עם זמן של 55.53 שניות. בניגוד אליו, יהונתן קופלב ויעקב טומרקין שמחזיק בשיא הישראלי באותו הסגנון לא הצליחו להעפיל אל חצי הגמר וינסו את מזלם בהמשך בסגנונות האחרים.

גיא ברנע, גל נבו, ירון שגלוב, תום קרמר, איתי גורוביץ' ואלמוג אולשטיין הודחו גם הם משלב המוקדמות בתחרות וינסו את מזלם בסגנונות האחרים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו