מוקדמות אליפות אירופה: דגל ישראל עם צלב קרס

במהלך משחקן של בוסניה ואיסלנד במוקדמות אליפות אירופה בכדורסל, אוהדי בוסניה הניפו את דגל אש"ף ודגל ישראל עליו מצוייר צלב קרס.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג באב תשע"ד

מוקדמות אליפות אירופה: דגל ישראל עם צלב קרס-ערוץ 7
הנבחרת הבוסנית. בקרוב בישראל
רויטרס

האנטישמיות ממשיכה בשלה. בימים אלו מתקיים ברחבי אירופה טורניר מוקדמות אליפות אירופה שבכדורסל, בו גם נבחרת ישראל לוקחת חלק.

אתמול במהלך משחק הכדורסל בין שני הנבחרות המובילות בבית א', בוסניה ואיסלנד, התרחש אירוע אנטישמי. תחילתו של האירוע כאשר במהלך המשחק, כמה מאוהדי בוסניה הניפו את דגל אש"ף ביציע האוהדים של נבחרתם, בצמוד לדגל ישראל התלוי באותו המקום ממש. לא כולם הסכימו עם דעותיהם של הקומץ ושרקו שריקות בוז רמות לעברם של אלה.

אלה המשיכו במעשיהם כשגם התערבות של המאבטחים המקומיים לא עזרה. המעשה החמור אף יותר קרה כשהניפו את דגל ישראל ובמרכזו מצוייר צלב קרס במקום מגן דוד. מעשה זה כבר גרם למאבטחים להפעיל כח רב יותר בעזרתו הצליחו למנוע מהדגל הישראלי להמשיך ולהתנופף.

האוהדים המשיכו בשלהם כשקראו קריאות כמו "לשחרר את פלסטין", במשחק בו ניצחה קבוצתם את איסלנד בתוצאה 62:72. 

צפו בקטע קצר מתוך ההפגנה: 

זו לא הפעם הראשונה בה נבחרת בוסניה מעורבת באמירות כנגד ישראל. קפטן נבחרת בוסניה בכדורגל אמיר ספחיץ', התבטא במהלך הלחימה בעזה כנגד ישראל כשהשווה את ישראל לשטן. ספחיץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו "אלוהים תעזור ותשמור על האחים הפלסטיניים שלנו שנלחמים נגד השטן, ששולט בהם במשך שנים ארוכות ומתעלל בהם כל כך הרבה זמן כשהעולם שותק מול האירועים האלה שמתרחשים באופן יומיומי".

בעוד פחות מארבעה חודשים יפגוש ספחיץ' עם נבחרתו את נבחרת ישראל במסגרת מוקדמות יורו 2016.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il