מיגוניות בשטחים חקלאיים בעוטף עזהחזקי עזרא

עשר מיגוניות ראשונות הוצבו היום (רביעי) בשטחים חקלאיים ביישובי עוטף עזה בעקבות "צוק איתן".

כזכור, לפני מספר שבועות בעקבות לחצים שהפעיל ח"כ זבולון כלפה, יו"ר הלובי החקלאי בכנסת מול משרד האוצר, הודיע אודי אדירי סגן ראש אגף התקציבים כי יקצה מיידית 3.5 מיליון שקלים לטובת הצבת מיגוניות בשטחים החקלאיים בדרום. מנהל מחוז הדרום במשרד החקלאות יואב מורג אמון על חלוקת המיגוניות לחקלאים בהתאם לרמת הסיכון.

"אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לסייע להצלת חיי אדם", אמר ח"כ כלפה "לאחר מאמצים מרובים נעתר משרד האוצר לבקשתי ומצא את הדרך לתקצב את מיגון החקלאים. כך ניתן יהיה לאפשר להם להמשיך בעבודתם החשובה מבלי לסכן את חייהם.

בימים אלה אני במשא ומתן עם האוצר לתוספת של עוד מאה מיגוניות. לצערי, אנחנו עוד נזדקק למיגוניות הללו שיצילו חיים רבים. עלינו להסתכל  למציאות בעיניים פקוחות ולא ליפות אותה. המצב הזה של הירי לא הולך להיגמר כל כך מהר".

לאחר שהגיע התקציב ממשרד האוצר רכש משרד החקלאות בהליך התקשרות מהיר 120 מיגוניות חדשות. המיגוניות יוצבו באזורים בהם קיימים ריכוזי עובדים בשטח פתוח, כדוגמת: חממות, שדות, בתי אריזה ומיון.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר הסביר על המהלך "מתוך מטרה לשמור על ההתיישבות ביישובי עוטף עזה המחזיקים את גבולות המדינה, התחלנו היום בהצבת המיגוניות לחקלאים על מנת לאפשר להם להמשיך בעבודתם היומיומית ולמנוע הפסדים כלכליים מבלי שיסכנו את חייהם וחיי עובדיהם".

עשר מיגוניות ראשונות הגיעו היום ליישובים החקלאיים בדרום ופוזרו בשטחים החקלאיים ביישובים בית הגדי ושרשרת. בשבועות הקרובים צפויים להגיע לעוטף עזה עוד 109 מיגוניות.

המיגוניות יוצבו בעשרים ותשעה יישובים בהם נמצאים שטחים חקלאיים בהם אין מיגון בתחומים של עד 20 ק"מ מרצועת עזה וישמשו את החקלאים והעובדים הזרים. היישובים והקיבוצים שימוגנו: נתיב העשרה, ניצני זיקים, גהה, משען, ברכיה, סעד, עלומים, בית הגדי, שרשרת, מלילות, רנן, שובה, גילת, אור הנר, ארז, ניר עם מפלסים, כפר עזה, נחל עוז, מבטחים, עמיעוז, ישע, עין הבשור, שדה ניצן, יתד, יבול, בני נצרים, נווה, ניר עוז, עין השלושה.