חדר לידה
חדר לידהThinkstock

הפתעה משמחת הייתה השבוע במרפאת טרם בבית שמש. אישה צעירה שהגיעה כשהיא מתלוננת על כאבי בטן, ילדה בשעה טובה בן זכר במרפאה בסיוע אנשי הצוות הרפואי.

האישה, אופירה איאש, צעירה כבת 29 שזו לה הלידה השניה, הגיעה למרפאת 'טרם' בבית שמש כשהיא בשבוע 37 להריונה והתלוננה על כאבי בטן.

אנשי הצוות הרפואי בראשותו של מומחה לרפואה דחופה ד"ר זאב וימפהיימר החלו בבדיקות רפואיות, ותוך חצי שעה הלכו הכאבים והתגברו, המים פקעו והלידה הפכה פעילה.

התינוק נולד כשחבל הטבור כרוך סביב צווארו, ואנשי הצוות הרפואי מיהרו לטפל בו ובאם.

ד"ר זאב וימפהיימר שכבר יילד בעבר כמה נשים, משחזר "כשהגיעה האישה למיון היא לא התלוננה על צירים אלא כאבי בטן שהלכו והתגברו ולכן ההפתעה הייתה מושלמת. זו הייתה לידה מהירה ויילדנו בשעה טובה בן זכר".

ההמלצה של ד"ר וימפהיימר היא "חשוב לאשה שחשה כאבי בטן, דימום או צירים סדירים להגיע בהקדם לבית חולים. אילולי הייתה האישה מגיעה למיון טרם הלידה הייתה יכולה להתרחש בביתה וכשחבל הטבור כרוך סביב צוואר התינוק זה לא פשוט בכלל, ולכן חשוב היה שהיא הגיעה למיון טרם".

לאם הנרגשת אופירה איאש הייתה זו לידה מיוחדת במינה. "הבן שלי כבר בן שמונה וחיכינו ללידה הזו המון זמן. זה הגיע אחרי טיפולי פוריות, ההריון התחיל עם שניים שבאמצע נשארנו עם אחד, ועכשיו באה הלידה יוצאת הדופן הזו".

היולדת מוסיפה "כשהגעתי לא חשתי בצירים שיגרתיים, אלא בסוג של כאבי בטן. כשירדו המים הבנתי שאני כבר בלידה פעילה ואין לי מילים לצוות שהיה מדהים. הם עשו את הכול בצורה מקצועית".