זירת הפיצוץ בבאר שבע
זירת הפיצוץ בבאר שבעדוברות מד"א

אזעקה נשמעה הערב (מוצאי שבת) בגליל העליון ובאזור עכו שבצפון בשל התרעה על ירי טילים לאזור.

מצה"ל נמסר כי רקטה אחת לפחות נורתה מדרום לבנון ופגעה בבית ריק באחד היישובים בגליל העליון.

דקות אחר כך שיגרו מחבלים מעזה רקטות לעבר העיר באר שבע, אחת מהן התפוצצה במרכז העיר, שניים נפצעו קל.

מטחים נורו הערב לגוש דן והשפלה, כיפת ברזל יירטה שתי רקטות מעל גוש דן. אזעקות צבע אדום נשמעו בתל אביב, גבעתיים, כפר חב"ד, ראשון לציון, חולון ויישובים נוספים. לא דווח על נפגעים או נזק.

לאורך היום נורו מעל 90 רקטות לעבר הדרום, בייחוד לכיוון יישובי עוטף עזה. בשעות האחרונות נורו עשרות רקטות לאשקלון והסביבה, שדרות, נחל עוז, עלומים, נתיב העשרה, יד מרדכי וליישובים הסמוכים. לא דווח על נפגעים.

מיום שישי בבוקר נרשמו בצה"ל 260 שיגורים לעבר ישראל, 206 נפלו בשטח ישראל ומערכת כיפת ברזל ירטה 31 טילים. בסוף השבוע הותקפו כ-100 מטרות ביניהן כארבעים של מערך הטילים, כעשרים חמ"לים או משרדים צבאיים של חמאס, בנוסף עוד בתי מפקדים ופעילים ותשתיות טרור ומסגדים.

גורם צבאי בכיר העריך כי בידי המחבלים נותרו פחות משליש מאגר הרקטות לטווח בינוני, בין עשרות למאות רקטות בלבד. עם זה, בידיהם נותר מספר רב של רקטות לטווח קצר. לדבריו, רוב אתרי הייצור הושמדו, ואם נותרה להם יכולת ייצור, היא מוגבלת. 

בתוך כך, עשרות משפחות עזבו את נחל עוז, ובקיבוץ נשמעת ביקורת קשה על הממשלה. תושבים אומרים כי צה"ל אינו משתק באופן אגרסיבי את מקורות הירי, והממשלה אינה מפנה את היישובים סמוך לגדר אף שהם מופגזים בלי הפסקה. התושבים גם מתרעמים על כך שהמדינה ממשיכה לקרוא למערכה "מבצע" ולא "מלחמה".  אל נחל עוז נורתה לפני כניסת השבת פצצת מרגמה, ומן הירי נהרג הילד דניאל טרגרמן, בן 4 הי"ד. היום פגעה רקטה פגיעה ישירה בחדר האוכל של הקיבוץ. איש לא נפגע.

ירי תלול מסלול ממרכז רפואי לעבר השפלה‎
ירי מ"מרכז רפואי" בעזה לעבר השפלה