מחנה נופש לילדים חולים לזכר הנערים הי"ד

ארגון 'לב מלכה' יקיים מחנה נופש לילדים חולים לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו. למחנה הוזמנו פסיכולוגים ועובדים סוציאליים רבים.

חיים לב - ערוץ 7 , ל' באב תשע"ד

מחנה נופש לילדים חולים לזכר הנערים הי"ד-ערוץ 7
שלושת החטופים
באדיבות המשפחות

ארגון 'לב מלכה' יערוך בקרוב מחנה נופש לילדים חולי סרטן מדרום הארץ. מחנה הנופש יוקדש לזכרם של שלושת הנערים - גיל- עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל הי"ד, אשר נרצחו בידי ערבים מרצחים.

על פי התכנון, עשרות ילדים חולי סרטן מהדרום צפויים להשתחרר מבתי החולים בהם הם מאושפזים, ל-48 שעות של טיול, שבהם ינסו להשכיח מהם את המחלה הנוראה איתה הם מתמודדים מידי יום ביומו בשנים האחרונות, על ידי טיולים, טיסנים ודאונים ממונעים, לונה פארק ועוד.

"החלטנו הפעם לערוך את המחנה דווקא עבור ילדי הדרום החולים במחלה הנוראה לא עלינו" מספר הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה', "אם לא די בכך שהילדים מתמודדים כל ימות השנה עם המחלה המקוננת בהם, כעת הילדים הרכים צריכים להתמודד עם פחדים וחרדות בשל האזעקה- חלק מהילדים מתקשים לאכול או לישון, לא מצליחים לתפקד כבשגרה, ובמקרים קיצונים יותר גם בריאותם נפגעת והם נזקקים לטיפול".

בארגון 'לב מלכה' מציינים, כי למחנה הנופש הוזמנו מספר רב של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים אשר צפויים להיפגש עם הילדים החולים ולהקשיב להם. בעלי המקצוע ידאגו לשתף אותם במידע אמין ברמה מותאמת ליכולות הרגשיות והקוגניטיביות שלהם. לחץ וחדרה, אומרים המומחים, עלולים לגרום בטווח הארוך לתופעות כמו בעיות במערכת העיכול ואפילו נשירת שער עד כדי התקרחות. התופעות האלו באות לידי ביטוי ביתר שאת במצב מתמשך שבו אדם מוטרד חלק גדול מהזמן וסובל ממתח ומחדרה קבועים.