קול ישראל
קול ישראלצילום: ועד עיתונאי הרדיו בתל אביב

מפרק רשות השידור, הפרופ' דוד האן, פנה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה למנות את שמעון אלקבץ למנהל קול ישראל.

ההחלטה למנות את אלקבץ, אשר יחליף בתפקידו את מיקי מירו, התקבלה בהתייעצות משותפת עם העורך הראשי של רשות השידור , יונה ויזנטל. וזאת לאור ניסונו הרב של אלקבץ בתחום הרדיו.

המינוי אשר יכנס לתוקפו לאחר שיתקבל אישור בית המשפט, מתבצע יממה לאחר שנימסר על מינויה של אילה חסון למנהלת בפועל של חטיבת החדשות בערוץ הראשון.

לשמעון אלקבץ, המכהן בשלוש השנים האחרונות כראש מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט, עבר עיתונאי עשיר. הוא נימנה על מייסדי ומקימי רשת המקומונים "ידיעות תקשורת" ושימש סגן העורך הראשי של הרשת, ייסד וניהל את תחנות הרדיו האיזורי "רדיו דרום", רדיו תל-אביב 102 FM ורדיו ירושלים וכיהן כמישנה למנכ"ל מעריב.

בתפקידו האחרון כראש מינהל תרבות היה אחראי על ניהול תקציב שנתי בסכום העולה על חצי מיליארד שקלים המנותב למאות מוסדות וגופי תרבות המגישים בקשות תמיכה מן המדינה.

העורך הראשי של רשות השידור יונה ויזנטל אמר כי "שמעון אלקבץ נבחר לתפקיד הבכיר של מנהל קול ישראל משום השילוב המוצלח המתקיים בו של ניסיון ניהולי עשיר בגופי תוכן יחד עם רקע עיתונאי ממשי והבנה עמוקה בתחומי הרדיו. התרשמנו כי לשמעון יש תוכניות משמעותיות לפתח את קול ישראל ולקרבה לקהלי מאזינים חדשים.

"בצד עריכת מהדורות ויומני חדשות בגלי צה"ל, הוא ניהל בהצלחה כמה מהבולטות בתחנות הרדיו האזורי תוך הפגנת יכולת מרשימה במשיכתם של מאזינים צעירים. אני משוכנע שקול ישראל הנחשב לכלי תקשורת אמין ואיכותי – ימשיך להצטיין תחת ניהולו של אלקבץ".

שמעון אלקבץ אמר על בחירתו כמועמד לניהול הרדיו: "אני בטוח שאוכל לתרום מניסיוני ולבסס את מעמדו של קול ישראל כרדיו שחרט על דגלו חתירה למצוינות עיתונאית. אני רואה בשידור הציבורי בכלל ובקול ישראל בפרט - כלי איכותי וחיוני החשוב לשמירת הדמוקרטיה הישראלית. אני מאמין שיחד עם העובדים נוכל לעמוד בפני כל האתגרים הניצבים בפני תחנות הרדיו השונות השייכות לקול ישראל ונמשיך לבסס את מעמדו בציבוריות הישראלית ולהשפיע על התודעה של החברה בישראל".