מי מוכן להתחלף עם ראש הממשלה?

השרה לימור לבנת: איש מהמעוניינים להחליף את רה"מ לא היה מוכן להתחלף עמו היום.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ד

מי מוכן להתחלף עם ראש הממשלה?-ערוץ 7
לימור לבנת, מנסה לגשר
ניסים לב

השרה לימור לבנת, מהליכוד, אומרת כי רבים מעוניינים להחליף את ראש הממשלה נתניהו, אך איש מהם לא היה מוכן להתחלף עמו בימים אלה.

בראיון הבוקר בקול ישראל אמרה לבנת כי יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט וגורמים אחרים בקואליציה הבהירו שאינם מתכוונים לפרקה בשלב זה.

חבר הכנסת דני דנון מהליכוד אמר הבוקר כי הוא וחבריו אינם חותרים להחליף את נתניהו אלא להחזירו לדרך הליכוד. דנון מתח ביקורת על ניהול המבצע ואמר כי היה צריך לסיימו בהכרעה ברורה של חמאס.

יושבת ראש מרצ, זהבה גלאון, הביעה במשדר הבוקר תמיכה בהסכם להפסקת האש אך הדגישה כי יש להכיר בממשלת האחדות הפלסטינית ולהסיר את המצור מעל הרצועה כדי למנוע עוד עימות בעתיד הקרוב.

ראש הממשלה נתניהו התייחס אתמול בערב לסיום הלחימה ואמר כי "להכחיד ארגון טרור זה לא דבר קל". לדבריו, חמאס איננו ארגון קטן, והוא נתמך בידי איראן, שהיא מעצמה, וקטאר, שהיא מעצמה כספית. במסיבת העיתונאים אמר ראש הממשלה כי מוקדם לומר אם ישראל השיגה את היעד שהציבה לעצמה - רגיעה ממושכת, אבל הפגיעה בחמאס מגדילה את הסיכוי שהיעד יושג.

נתניהו אמר כי עם כינון הפסקת האש אפשר לומר שישראל נחלה הישג צבאי ומדיני ואילו ארגון חמאס ניזוק קשות גם במערכה הצבאית וגם במישור המדיני. ראש הממשלה הדגיש כי חמאס לא השיג שום תנאי מהתנאים שדרש לפני כינון הפסקת אש: לא נמל מדיני, לא שדה תעופה, ולא את שחרור אסירי עסקת שליט שהוחזרו למאסר אחרי חטיפת 3 הנערים ורציחתם. לא התקבלה גם דרישת חמאס לתיווך קטרי-סורי בשיחות להפסקת אש, אמר נתניהו, וישראל הסכימה רק לשיקום הומניטרי של עזה - ובפיקוח.