העולים מצרפת – מגיעים לשומרון

12 משפחות עולים, שהגיעו השבוע לשומרון ישירות מצרפת, יתגוררו בשכונת קרוונים שהוקמה למענם ביקיר.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ד

העולים מצרפת – מגיעים לשומרון-ערוץ 7
העולים מצרפת בשומרון
אורן בר און

קבלת פנים מרגשת התקיימה אמש ל-12 משפחות עולים שהגיעו להתיישב ביקיר שבשומרון ישירות מצרפת.

העולים הנרגשים התקבלו בשירת "שלום עליכם" ובדגלי ישראל מונפים ומאות מתושבי הישוב הגיעו לקבל את פני העולים יחד עם ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה.

העלייה לשומרון היא חלק מיוזמה של ראש מועצת שומרון יחד עם עמותת קליטת קהילות של הרב יהושע צוקרמן והרב שלום ואך. באופן ייחודי את קליטת העולים בשומרון הקדימה עבודת הכנה של שנה. העולים הגיעו לשומרון כקבוצה שגובשה בסיוע הגורמים השונים כבר בצרפת, והם זוכים לליווי בארץ בתחומים הן רגשיים והן חומריים.

העולים הוזמנו טרם עלייתם ארצה לסיור לימודי בשומרון במסגרתו הגיעו ליקיר והתרשמו מהקהילה המחבקת והחמה, וכן נפגשו עם רב הישוב הרב אהרון כהן יליד צרפת בעצמו ומוביל הפרויקט להבאתם ליקיר. לאחר מכן יצאה משלחת מהשומרון יחד עם ראש המועצה, סגנו יוסי דגן, מנהלת בית הספר בו עתידים ילדי העולים ללמוד, וכן רב הישוב - לצרפת טרם הגיעם וריככה עבורם את הנחיתה בארץ.

העולים מגיעים בעיקר מפריז ומהעיר ליון, בעלי מקצועות חופשיים הורים לילדים. תנועת אמנה בנתה עבור העולים החדשים שכונת קרוונים ביקיר, בכוונה שיתגוררו במקום שנה ויוכלו לרכוש בתים לאחר מכן באזור כרצונם. בימים אלו מציידים תושבי יקיר את בתיהם של העולים בכל טוב, בכדי להקל עליהם את המעבר.

ראש המועצה האזורית שומרון אמר לאחר קבלת הפנים כי בכוונת המועצה להעלות בשנה הבאה 50 משפחות נוספות לפחות ליישובי המועצה "כך שמועצת שומרון תהיה שותפה בתהליך שיבת ציון בפועל ובכל יום ויום".

"החוסן הלאומי שלנו נמדד גם ביכולתנו לחבק את אחינו היהודים מכל העולם הן בשעת צרתם והן בשעת שמחתם, וזאת אנו עושים ונמשיך לעשות ולקבל עולים מהעולם כולו", הוסיף מסיקה. טוען....