הקרב הבא: גבעת אסף

מחר יפגינו תושבי "גבעת אסף" נגד הכוונה לפנות שלושה מבנים נוספים. "על בתים אלה נצא למאבק ללא פשרות"

אורלי הררי - ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ד

גבעת אסף
גבעת אסף
מטה הפעולה

מחר (יום ראשון) יפגינו תושבי "גבעת אסף" נגד הכוונה לפנות שלושה מבנים שנבנו על קרקע שנרכשה, לטענת התושבים, כדין אך הפרקליטות טוענת מנגד שחסרים מסמכים המוכיחים את הקנייה.

תושבי גבעת אסף טוענים כי הם רכשו את השטח עליו ממוקמים שלושה בתים בהם מתגוררות 28 נפשות אך הפרקליטות החליטה שיש להרוס בתים אלו בהקדם, עקב פגמים חסויים ברכישה. "בפרקליטות לא מוכנים ליידע את הרוכשים מהם הפגמים ברכישה. התושבים פנו לאנשי משרד הביטחון כדי שתשונה ההחלטה, אך לשווא", אומרים בגבעת אסף.

נזכיר כי פרקליטות המדינה הודיעה לפני שבועיים לבג"ץ, כי על פי המידע שברשותה יש לפנות חלקה נוספת בגבעת אסף, זאת בנוסף לפינוי בהסכמה שבוצע במקום לפני כשלושה חודשים. הפרקליטות הודיעה, כי אחד ממסמכי הרכישה המהותיים הנוגעים לאותה חלקה נמצא בבדיקת המחלקה לזיהוי פלילי כבלתי אותנטי ועל כן לא ניתן לבצע העברת בעלות בחלקה. לאור זאת מציינת הפרקליטות, כי פסק הדין החלקי שהורה לפנות חלק מהחלקות בגבעת אסף חל גם על החלקה הספציפית הזו ויש כאמור לפנות אותה.

לטענת התושבים מדובר בנוסח מעורפל אשר רב בו הנסתר על הנגלה, והוא אינו מאפשר להם לממש את זכותם המינימאלית לקבלת המידע באשר לבעייתיות, אם קיימת, ברכישת חלקה זו וממילא אינה מאפשרת להם לפעול לפתרון הבעיה.

התושבים מציינים כי הודעת המדינה נוסחה ע"י הפרקליטות בלי לשתף את מזכירות הממשלה ומשרד הביטחון. "עובדה זו הינה הפרה בוטה של התחייבות הממשלה לאחר הסכמי האולפנה - לפקח בצורה הדוקה על הפרקליטות בכל הקשור לעמדות המדינה בנושאי ההתיישבות".

לאור החשש הכבד מפני הפינוי יפגינו תושבי "גבעת אסף" בירושלים. הם יצאו בשיירת רכבים לכיוון מחסום חיזמא, בשעה 9:00 יפגינו מול משרד ראש הממשלה ובשעה 11:00 בגשר המיתרים.