"ההכרזה סוללת הדרך לעיר חדשה"
"ההכרזה סוללת הדרך לעיר חדשה"דוברות המועצה האזורית גוש עציון

דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש-עציון מברך על (ראשון) הכרזת אדמות המדינה בכ-4,000 דונם ביישוב גבעות ואומר כי היא סוללת את הדרך להקמת העיר החדשה גבעות בגוש עציון.

"אני רוצה לברך את ראש הממשלה וממשלת ישראל על קידום היוזמה, ואת שר הביטחון וראש המנהל האזרחי על הדחיפה והיישום בפעול של ההחלטה", אמר פרל והוסיף כי "המטרה של רוצחי שלושת הנערים הייתה לזרוע בנו פחד, לשבש את שגרת חיינו, ולערער את זכותנו בארץ כולה ובפרט בגוש-עציון. תשובתנו היא: חיזוק ההתיישבות, חיזוק הריבונות בגוש-עציון וביהודה ושומרון, ובנייה חדשה בתוך הגושים ומחוצה להם".

לדבריו "ההכרזה על האדמות המדינה היא שלב בדרך להקמת עיר חדשה בגושו עציון, ואני סמוך ובטוח כי ממשלת ישראל תדע להמשיך ולקדם את בניית עיר חדשה שתמנה אלפי יחידות דיור ובכך נוכיח לאויבינו כי, במקום שביקשו לזרוע פחד ועקירה, הם יקבלו עמידה איתנה ומאוחדת והעמקת אחיזתנו בקרקע". 

דובר מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע הבוקר כי בהמשך להנחיית הדרג המדיני עם תום מבצע "שובו אחים", החל היום הליך הכרזה על אדמות מדינה על כ-4,000 דונם בגבעות בגזרת עציון. "ההליך מתאפשר לאחר בדיקה מעמיקה של צוות קו כחול של המנהל האזרחי", לשון ההודעה.