השר אריאל לתלמידי התיכון המשותף: תעזו לחלום

השר אריאל פתח את שנת הלימודים בחנוכת התיכון המשותף לדתיים ולחילוניים בכפר אדומים, "בואו נמשיך לחלום ולא פחות מזה - לעשות".

אורנית עצר , ו' באלול תשע"ד

השר אורי אריאל פתח את שנת הלימודים בטקס חנוכת התיכון המשותף ביישוב כפר אדומים שבבנימין יחד עם השר אורי אורבך שחנך במקום גם את כיתות הוותיקים הראשונות שיחלו לפעול בארץ בשנה הקרובה.

בטקס השתפו ראש מועצת מטה בנימין - אבי רואה, מנהלת התיכון – יעל ספיר ונציגים ממשרד החינוך.

השר אריאל שהיה ממקימי היישוב אמר לתלמידים בני המחזור הראשון, "תעזו לחלום. בית הספר המשולב היסודי שהוקם כאן בישוב לפני 30 שנה הוא חלק מהחלום, ובית הספר התיכון הזה הוא נדבך נוסף. זה קורה כי אנשים חלמו ולחמו כדי שזה יקרה".

"היום הוא יום מרגש בעיניי, לראות את כולכם כאן ביחד. יחד שבטי ישראל, הצלחנו להקים את בית הספר כמודל שמחבר בין שבטים שונים וקהלים שונים בישראל. הלוואי ויבואו רבים וטובים ללמוד את המודל, השיטה והרוח המיוחדים שיש כאן, כדי להעתיק את ההצלחה למקומות נוספים בכל רחבי הארץ", אמר השר אריאל.

לסיום קרא השר אריאל לתלמידים, "בואו נמשיך לחלום ולא פחות מזה - לעשות"

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך אמר כי "כפר אדומים חלוצה בהקמת קהילה משותפת ומוסדות חינוך משותפים לדתיים וחילונים. אני שמח שבית הספר התיכון החדש הוא חלוץ גם בתחום השילוב בין ותיקים לצעירים. הקשר הרב-דורי הוא משימה חשובה ביותר הן לצעירים המתחנכים והן לוותיקים החוזרים לימי צעירותם לכמה שעות בשבוע".

ראש מועצת מטה בנימין, בנימין אבי רואה, אמר כי "החלום הזה של בית ספר תיכון משולב קרם עור וגידים כאן בכפר אדומים. אתם המחזור הראשון כאן. תבססו את המוסד הזה על אדנים חזקים כדי שיבואו הרבה אחריכם".

בסיום הטקס חתמו השרים והמכובדים על מגילת היסוד של בית הספר המשותף.

30,000 תלמידים החלו הבוקר את שנת הלימודים במועצת בנימין. 110 כיתות מעון, 207 גנים ו46 בתי ספר שייכים לאגף החינוך של המועצה.

מדי שנה נהנים בבנימין מגידול של 12% במספר התלמידים שעולים לכיתה א' נתון מרגש ומאתגר שדורש פתיחת כיתות לימוד חדשות מדי שנה. השנה נפתחו בבנימין שלושה בתי ספר, שני מעונות, 20 גנים ועשרות כיתות לימוד חדשות.

התחדשות נוספת בבנימין היא מינויו של אריאב יוסט כראש אגף החינוך במועצה. יוסט ביקר הבוקר בבתי הספר השונים ברחבי המועצה וברך את המורים והתלמידים, "שנת הלימודים נפתחת בחודש אלול, חודש בו נפתח לנו שער, גם בבית הספר נפתח לנו היום שער. זהו שער לעתיד, שער ללימוד, שער לצמיחה, שער לערכים. זהו שער לחלומות, שער בו התלמידים צריכים לרצות לעבור ולהעז לחלום, שער בו המורים ומערכת החינוך צריכה לאפשר לעבור ולדעת איך להעצים את החלומות של העוברים בשער הזה לאפשר להם לפרוח ולעוף והיזהר לא לקצץ להם חלילה את הכנפיים".