"רבנים יש הרבה וחכם יש אחד, חכם נעים"

המקובל חכם נעים השאיר צוואה ובה ביקש כי לפני ההלוויה יקראו את שיר השירים ובשעת הלוויה ישירו משירי הבקשות והפיוט 'לך אלי'.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ד

מאות ליוו אמש למנוחות את הרב המקובל נעים אליהו זצ"ל (90), רב שכונת הבוכרים וראש ישיבת "בן איש חי" בירושלים, אחיו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

המקובל חכם נעים השאיר צוואה ובה ביקש כי לפני ההלוויה יקראו את שיר השירים ובשעת הלוויה ישירו משירי הבקשות והפיוט 'לך אלי'.

רבה של צפת הרב שמואל אליהו ציטט בהלוויה דברים שאמר אביו הרב אליהו על חכם נעים, "רבנים יש הרבה, חכמים זה חכם נעים. הייתה לו חוכמת הפשט והנסתר עד כדי כך שהרב אמר עליו שהוא הגדול שבמקובלים, מצד שני הייתה לו יכולת לקרב גם אנשים רחוקים מאוד. היה מסתיר את עצמו בלי שום תארים ובלי שום סממנים חיצונים והכול בפשטות וזו הדרך האמיתית. רבנים יש הרבה וחכם יש אחד, חכם נעים".

נכדו של חכם נעים, הרב יקיר בן אליהו ספד לסבו, "הוא לא רק סבא אלא מורה הדרך של כולנו. שלש חומות היו למשפחת בן אליהו, הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הרבנית רחל וחכם נעים. חומה נפלה בעם ישראל, חומה נפלה בשכונות הבוכרים וחומה נפלה במשפחת בן אליהו. סבא אני אוהב אותך".

ראש ישיבת 'נהר שלום', הרב בניהו שמואלי, "ירושלים עיר הקודש מלווה את אחד מיקירי וחכמי ירושלים. לא סתם בחר הרב כדורי זצ"ל להתפלל איתך כל שבת. נהניתי ממך מהתורה, מענווה מהדרך, אשריך".

ראש ישיבת אור החיים, הרב ראובן אלבז, "אנחנו מלווים למנוחות את אחד מזקני הדור. מלווים אדם גדול בענקים שהעמיד תלמידים הרבה ועשה רבות למען יהדות ספרד והקים תלמידים הרבה. אביהם של הרב מרדכי אליהו והרב נעים היה הרב סלמאן אליהו שהיה מקובל חשוב ותלמיד ה"בן איש חי".טוען....