נסיעות חינם למתנדבות השירות הלאומי באילת

מתנדבות השירות הלאומי המשרתות באילת זכאיות מהיום לנסיעות חינם בתחבורה הציבורית. "חיסכון משמעותי בהוצאות הכספיות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ד

בשורה טובה למתנדבות השירות הלאומי. מתנדבות השירות הלאומי, המשרתות ומתגוררות בעיר אילת ייהנו מהיום (יום שלישי) מנסיעה חינם בתחבורה הציבורית, בכל הקווים בארץ, כולל בקווים לאילת. כך החליט שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

השר כץ נענה לפנייתו של מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי, שר שלום ג'רבי, להרחיב את הסדר נסיעות החינם בתחבורה הציבורית גם למתנדבות השירות הלאומי-אזרחי, המשרתות בעיר אילת.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי ציין כי מדובר בעלות כלכלית ניכרת למתנדבת, המקדישה שנה או שנתיים מזמנה בתרומה לקהילה ולחברה. "רבות מהמתנדבות מגיעות מרקע סוציו-אקונומי קשה וכל הוצאה כספית משמעותית ביותר עבורן", הוסיף ג'רבי.

עד כה התאפשר למתנדבות השירות הלאומי, המשרתות באילת לנסוע בחינם עד לצומת הערבה ומשם הן נאלצו לממן מכספן את עלות הנסיעה עד אילת. מדובר בעלות המסתכמת כיום ב-58 שקלים, לכל כיוון.

השר כץ ציין כי הרחבת הסדר נסיעות החינם למתנדבות השירות הלאומי, המשרתות באילת, מהווה הוקרה והערכה לפעילותן החשובה והמבורכת עבור הקהילה. "מדובר בחיסכון משמעותי בהוצאות הכספיות של מתנדבות השירות הלאומי, התורמות במגוון רחב של תחומים לשיפור חיי החברה בישראל" הוסיף כץ.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, שלח היום חוזר למנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי, המיידע אותו על הרחבת הסדר ההנחות בתחבורה הציבורית למתנדבות השירות הלאומי, גם לאילת.

מנכ"ל הרשות לשירות הלאומי- אזרחי הודה לשר כץ על היענותו לבקשתו לאפשר למתנדבות השירות הלאומי מימון מלא עבור נסיעתן "בתמיכת השר הממונה על השירות הלאומי- אזרחי, אורי אורבך, נמשיך לפעול להשוואת תנאי המתנדבים לתנאי החיילים המשרתים בעורף על מנת להוקיר את פועלם למען הקהילה והמדינה" אמר ג'רבי.