גרשון הכהן
גרשון הכהןפלאש 90

תת-אלוף יוסי בכר הועלה אתמול (שני) לדרגת אלוף בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ''ל בקריה בתל אביב.

בכר, שכיהן בתפקידו האחרון כמפקד קורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים, עתיד להחליף בתפקידו את מפקד הגיס המטכ"לי היוצא, אלוף גרשון הכהן.

שר הביטחון נפרד בדבריו מאלוף גרשון הכהן לאחר 41 שנות שירות. "גרשון תמיד נחשב לקצין לא קונבנציונלי", הוא סיפר. "התרומה שלו ב-41 שנות שירותו הייתה מאוד משמעותית, ואני בטוח שעוד נזדקק לו". כמו כן, גילה שר הביטחון כי "יוסי תמיד התעקש להוביל כוחות ללחימה.

"הניסיון הרב שעומד לרשותו יסייעו לו כשיצטרך להוביל את הגיס בהתמודדויות לא פשוטות. זו גם הזדמנות עבורי להביע הערכה לרמטכ"ל, למטה הכללי, ולכל מי שהיה שותף למבצע 'צוק איתן'".

הרמטכ"ל סיפר בדבריו על הדברים הרבים שלמד מאלוף הכהן במהלך שירותו. "למדנו לאורך השנים שכל עוד מסתכלים מזווית של מטרה משותפת ומה הדבר הנכון לעשותו, כל עוד מקיימים שיח רעים ושיח מקצועי, אפשר להתפתח מדבר לדבר. גרשון, אתה לימדת אותנו בהרבה מקרים איך נלחמים בצורה חדה, איך מסתכלים גם בראייה רחבה".

בנוסף, הצביע רא"ל גנץ על כך שלדעתו גם תא"ל בכר, כמו אלוף הכהן, מצליח להתייחס למציאות בהקשר של נקודת הזמן.

בדבריו התייחס מפקד הגיס המטכ"לי הנכנס, אלוף בכר, לתקופה שבאה בעקבות מבצע "צוק איתן". "אני רוצה להתייחס לימים אלו של סוף המבצע-מלחמה, שכידוע הוא המבחן העליון של ארגון צבאי", הוא הדגיש. "במהלך השבועות האחרונים נדרשתם אתם, מפקדי ואלופי המטה הכללי, לקשות שבהחלטות, מתח עצום, ניצחונות והישגים מרשימים, לצד כאב על אובדן חיי אזרחים וחיילי צה"ל".

אלוף בכר שירת בעברו כמפקד יחידת מגלן, כמפקד חטיבת הצנחנים, כקצין חי"ר וצנחנים ראשי, כמפקד אוגדת עזה וכמפקד קורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים.