כך מתכוננים לחגי תשרי בכותל המערבי

מנוף מיוחד יבדוק את אבני הכותל ויסיר חלקי אבנים שמובאים על ידי עופות. גם השנה יפונו וייגנזו הפתקים שמוטמנים בין אבני הכותל.

ניר הר זהב , ט' באלול תשע"ד

ברחבת כותל המערבי נערכים לבואם של מאות אלפי מתפללים ומבקרים במהלך הימים הנוראים וחגי תשרי.

בשבועות הקרובים יבדוק מנוף מיוחד את אבני הכותל לבדיקת יציבותו ולהסרת חלקי אבנים שמובאים למקום על ידי עופות. כמו בכל שנה, פתקים שנטמנו בין נדבכי הכותל המערבי יפונו לקראת ראש השנה.

הפתקים יטמנו בעשרת ימי תשובה בגניזה מיוחדת. פתקים אלו מפונים על ידי עובדי הכותל המערבי פעמיים בשנה בערב ראש השנה ובערב חג הפסח ונטמנים בגניזה. עבודת הוצאת הפתקים נעשית תחת פיקוח רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ. העובדים נטהרו במקווה טרם עבודתם והיא נעשית על ידי מקלות עץ ולא מתכת.

פיקוח צמוד על העובדים נעשה על מנת שלא יפתחו אותם, ובסיום העבודה רב הכותל המערבי עורך תפילה למענם של כל טומני הפתקים למילוי משאלות ליבם לטובה.

בימי חודש אלול, מידי לילה בחצות והחל משעה 4:30 לפנות בוקר מתקיימים עשרות מנייני סליחות כמנהג בני עדות המזרח. החל ממוצאי שבת בחצות כ"ה באלול (20.09.14) יצטרפו בני עדות אשכנז לאמירת סליחות אלו

מעמד הסליחות המרכזי יתקיים ביום חמישי בלילה, ליל ערב יום הכיפורים, ח' תשרי תשע"ה (02.10.14) בשעה 00:15 בלילה. במעמד הרבנים הראשיים לישראל - הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו ורב הכותל המערבי הרב רבינוביץ.

לראשונה, בשנה זו תקיים "הקרן למורשת הכותל המערבי" מדי לילה בשעה 00:15 מעמדי סליחות מרכזיים החל מיום שני ה' תשרי תשע"ה (29.09.14) עד יום חמישי ח' תשרי (02.10.14) על מנת לסייע לרבבות המבקשים לומר סליחות וזקוקים לסיוע. 50,000 ספרי סליחות הודפסו במיוחד למעמדים אלו.

ברכת כהנים של חג הסוכות תתקיים ביום ראשון י"ח תשרי תשע"ה (12.10.14). תפילת שחרית: 8:45, ברכת כהנים של שחרית: 9:30, תפילת מוסף: 10:15, ברכת כהנים של מוסף: 10:30.

קבלת פנים ע"י הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי תתקיים לאחר מכן בסוכת הכותל עד השעה 12:00.