יום גיבוש לבני השירות לאומי בעמינדב

ביום חמישי התקבצו שלושים בחורים המשרתים בשירות לאומי מטעם עמותת "עמינדב" ליום גיבוש.

יעל רון , י' באלול תשע"ד

ביום גיבוש
ביום גיבוש
עמותת "עמינדב"

לפני חצי שנה הצגנו יוזמה של העמותה לשירות לאומי "עמינדב", לפתוח קבוצה מסודרת לבנים שעושים שירות לאומי עם רכז אחד שילווה אותם, במקום מספר רכזות שונות.

בנוסף, התחדשה "עמינדב" במסלולים מיוחדים לישיבות ההסדר ול"נערי הגבעות" שרוצים לתרום למדינה.

כעת, התגבשה קבוצה של שלושים בחורים שעושים שירות לאומי מטעם "עמינדב", בין הבחורים יוצאי סיירות  מובחרות בצה"ל שנאלצו לוותר על שירותם הצבאי. ביום גיבוש שנערך בחמישי האחרון התוודעו זה לזה, קיימו פעילות ODT ופיינטבול, נפגשו עם מנכ"ל העמותה הרב צבי במברגר ושוחחו עם הרכז נתנאל טולדנו.

"בחמישי עשינו פעילות פתיחת שנה בחוות ארץ האיילים בגוש עציון", מספר נתנאל טולדנו, רכז ארצי לשירות לאומי בנים בעמותה. "לבנות יש סמינריון ואילו לבנים יש את יום הגיבוש, בו הם חווים הפעלות אך גם שומעים הנחיות ונהלים. עשינו היכרות קצרה, לאחר מכן הגיע מדריך של לחימה בטרור, שדיבר איתם, הכניס להם 'רעל' ועשה להם פעילות פיינטבול בשטח. מנכ"ל העמותה, הרב צבי במברגר הגיע לשוחח עם הקבוצה ולהכיר את החבר'ה".

טולדנו מוסיף לספר, "קיימנו פעילות נוספת של ODT ודיברנו על החשיבות של עבודה בשטח. זה פתח את הלב, ואחד הבנים שקיבל פטור מגולני שיתף וסיפר שהוא הרגיש לא- משהו עם קבלת הפטור, שיש בזה משהו חריג ויוצא דופן, אבל היום הזה גרם לו לגלות שיש לא מעט חבר'ה טובים, בראש טוב שעושים שירות לאומי ביחד איתו. ובאמת, החבר'ה האלה הם לא משהו חריג והיום הזה נתן את התחושה שמי שמגיע לעשות שירות לאומי הוא כמו כולם".

טולדנו מתאר את הקבוצה, "הבנים שהגיעו אלינו הם מכל רחבי הארץ והולכים לשרת במקומות מגוונים. התחלנו את הקבוצה הזו מאפס, אבל עם הזמן, הקבוצה החלה לגדול, להתגבש ועוד אנשים ביקשו להצטרף. במחלקה לבנים בעמינדב יש גם חבר'ה דתיים וחילוניים, נוצר גיבוש וכיף לכולם, יש לי אחד שהוא שיעור ה' בישיבת 'תורת החיים' ועוד אחד חילוני מתל אביב ונוצר חיבור מדהים ביניהם, בין כולם, העשייה מחברת".