חמאס רוצה סיוע מבית הדין בהאג

ארגוני הטרור הפלסטיניים, ובראשם חמאס, קוראים לאבו מאזן להצטרף להסכם רומא כדי לאפשר את העמדת מנהיגי ישראל לדין על פשעי מלחמה.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י' באלול תשע"ד

חמאס רוצה סיוע מבית הדין בהאג-ערוץ 7
איסמעיל הנייה - Ismail Haniya
רויטרס

תנועת חמאס אינה מוכנה לדון באפשרות לפרוק הנשק שבידי גדודי אל-קסאם או ארגוני הטרור הפלסטיניים האחרים הפועלים ברצועת עזה.

בדרשת יום השישי הראשונה שלו לאחר תום המלחמה (6 בספטמבר) אמר איסמאעיל הניה, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, כי חמאס אינה מתכוונת לשתף פעולה עם החלטה כלשהי אזורית או בינלאומית שתנסה לפגוע בנשק של המאבק.

"נשק של המאבק קדוש לאור קדושת הנושא והאדמה, ואם ירצו לפרק את הנשק שלו אנו נסכים בתנאי שיפורק הנשק של הכובש ושהכובש יצא מארצנו, וכל עוד קיים כיבוש יהיה מאבק", אמר הניה.

עוד ציין הניה, כי חמאס סיכלה בתוקף את תביעת ישראל במסגרת המו"מ על הפסקת אש לכלול סעיף בנוגע לנשק של הארגונים הפלסטיניים, בהוסיפו כי ארגונים אלה ובראשם גדודי אל-קסאם רשמו ניצחון צבאי אשר "יילמד באקדמיות הצבאיות".

בהתייחסו לסדר העדיפויות בשלב הנוכחי אמר הניה, כי ההתמקדות תהיה בסיוע לעם הפלסטיני, בשיקום, בהסרת המצור באופן סופי ובחיזוק האחדות הפלסטינית.

הניה קרא ליו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן) להצטרף להסכם רומא כדי לאפשר לעם הפלסטיני להעמיד לדין את "מנהיגי הכיבוש" על ביצוע פשעי מלחמה, בהזכירו כי כל הארגונים הפלסטיניים חתמו על מסמך התומך בכך.