הפועל ירושלים מול מכבי ת"א - במחזור החמישי

באירוע פתיחת העונה והגרלת המשחקים בליגת ווינר סל נקבע כי במחזור החמישי ייפגשו מכבי תל אביב והפועל ירושלים למשחק ראשון ביניהם.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ד

הפועל ירושלים מול מכבי ת"א  - במחזור החמישי -ערוץ 7
יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל.
עודד קרני

באולם הסינמה סיטי שבראשון לציון, נערך אירוע פתיחת העונה של ליגות הכדורסל בישראל, כשבמרכז האירוע - הגרלת משחקי ליגת ווינר סל לגברים.

בהגרלה נכחו כדורסלנים בהווה ובעבר, וכן שרת התרבות והספורט, לימור לבנת.

יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל, שמואל פרנקל ציין כי השנה יחנכו 3 אולמות חדשים בליגת העל שבכדורסל. שלוש האולמות החדשים שעתידים לקום בירושלים, חולון ותל אביב, עשויים להביא לקפיצה גדולה של מנויים ובטח של אוהדים רבים ביציעים.

עמירם הלוי, יו"ר איגוד הכדורסל סיפר כי איגוד הכדורסל הגיש בקשה לארח את אליפות אירופה בכדורסל בשנה הבאה, במקומה של אוקראינה שממנה נשלל הזכות לארח בשל הלחימה במדינה. הלוי אף הודה לכל שחקני נבחרות ישראל מילדים ועד בוגרים, גברים ונשים על קיץ מופלא.

גם שרת התרבות והספורט, לימור לבנת דיברה כשציינה על הקמת תוכנית פרחי הספורט שעתידה לקלוט 17,000 שחקנים ושחקניות מכל רחבי הארץ. לדבריה, יהיו "600 קבוצות חדשות בענף הכדורסל. גם לבנים וגם לבנות".

השרה דיברה בין השאר על קיצוץ תקציב הספורט על ידי משרד האוצר, לדבריה "אני חושבת שתקציב הביטחון חשוב מאוד, אבל שר האוצר חייב להבין שהספורט ועיסוקו חשוב לבריאות ולמניעת עבריינות". לבנת קראה מעל הבמה ללפיד שלא יבטל את תקציב הספורט.

בסיום דבריה איחלה לבנת בהצלחה רבה לכל הקבוצות ולכל הליגות, ובייחוד לדייויד בלאט שיהיה השנה המאמן האירופאי הראשון בליגת ה-NBA. 

לאחר כל הדיבורים פנו במנהלת לאירוע האמיתי - הגרלת משחקי ליגת ווינר סל לגברים. 

על פי ההגרלה נקבע כי הפועל ת"א תתארח באולם הארנה החדש של ירושלים במחזור השלישי, ואילו מכבי ת"א תגיע לשם במחזור החמישי, ה-2 לנובמבר.

את המחזור הראשון יפתחו הצהובים מול הפתעת הליגה בעונה שעברה עירוני נס ציונה, ואילו היריבה לצמרת הפועל ירושלים תיסע לנהריה. 

רציתם לדעת מתי הדרבי התל אביבי? מתי סוף כל סוף תארח הפועל ירושלים באולמה החדש ומתי יהיה שחזור הגמר מהעונה שעברה בין מכבי חיפה למכבי ת"א, הנה לכם המשחקים הבולטים בסיבוב הראשון:

מחזור 1 (12.10): הפועל אילת - הפועל ת"א.                                                                                                

מחזור 2 (15.10): מכבי חיפה - הפועל י-ם.

מחזור 3 (19.10): הפועל י-ם - הפועל ת"א.

מחזור 5 (2.11): הפועל י-ם - מכבי ת"א.

מחזור 6 (9.11): מכבי ת"א - הפועל ת"א.

מחזור 8 (23.11): מכבי חיפה - מכבי ת"א.

מחזור 10 (3.12): הפועל חולון - הפועל ירושלים.

המחזור הראשון - 12.10.2014
מכבי חיפה - מכבי אשדוד
מכבי ראשל"צ  - בני הרצליה
נס ציונה - מכבי ת"א
הפועל חולון - גלבוע/גליל
הפועל אילת- הפועל ת"א
עירוני נהריה - הפועל י-ם

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il