תיעוד משטרתי: חשודים בורחים לאחר ביצוע "תג מחיר"
תיעוד: שורפי בית הקפה נמלטים מהזירה

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, רפי כרמל, הורה היום (שני) על מעצרם עד לתום ההליכים של ארבעה נערים יהודים כבני 16, תושבי ישובים בבנימין ובערד.

הארבעה מואשמים בהצתת בית קפה ערבי בכפר דורא אל קרע הסמוך לבית אל, יממה לאחר שערבים הציתו מבנה במאחז מעלה הארבעה הסמוך.

למרות העובדה כי מדובר במעצרם הראשון של הארבעה, וחרף המלצת שירות המבחן על שחרורם, החליט השופט בצעד חריג להורות על מעצרם עד לתום ההליכים, בטענה שמדובר במעשה שבוצע על רקע גזעני.

עורכי הדין עדי קידר וארז בר צבי, המייצגים את הארבעה מטעם ארגון ''חננו'', הודיעו כי יגישו בהקדם ערר לבית המשפט העליון על ההחלטה.

"לדעתנו החלטת בית המשפט שגויה ולא סבירה", אמר עו"ד בר צבי, "בין היתר בשל העובדה שמדובר בקטינים ללא עבר פלילי שבעניינם ניתנו תסקירי שירות מבחן חיוביים, הממליצים על שחרור, ולאור העובדה כי באירוע לא נגרם נזק לאדם אלא לרכוש בלבד".

ב''חננו'' מזכירים כי את בקשתה של שרת המשפטים ציפי לבני מהשופטים, בכנס שנערך לפני כשבועיים, "להתגייס למאבק אותו היא מובילה נגד הגזענות וההסתה".

"המערכת מגוייסת כולה ל'מיגור הגזענות', אך רק מהצד היהודי", אומרים בארגון חוננו. "יש כאן אפלייה מכוונת כנגד יהודים, אחרת כיצד ניתן להסביר את העובדה שאותו בית משפט משחרר לפני תסקיר ערבי בעל עבר פלילי המואשם בריצוץ גולגולת של נער יהודי, משחרר על ימין ועל שמאל ערבים שזורקים בקבוקי תבערה ואבנים, אך עוצר נערים יהודים קטינים ללא עבר פלילי, שמואשמים בהצתת ספות?".