משתתפי הכנס
משתתפי הכנס לשכת איוב קרא

הפרלמנט היהודי האירופי התכנס אתמול (שני) בוינה שבאוסטריה לדון בהקצנה הדתית במזרח התיכון ובמיוחד של דאעש.

בישיבה השתתפו משלחת מטעם המטה למלחמה בהקצנה הדתית בעולם שהגיעו מישראל ובראשם סגן השר לשעבר איוב קרא, סא"ל (מיל.) ראפע חלבי והשייח' רפיק שרוף.

יו"ר הפרלמנט, ודים רבינוביץ, והרב אסמן מאוקראינה העניקו לקרא מגן מיוחד עבור מח"ט גולני, אל"מ רסאן עליאן, והחיילים הדרוזים כאות הערכה ותרומתם להצלחת מבצע צוק איתן.

חבר הפרלמנט והשר הצרפתי תיירי מאריאני שהשתתף באירוע אמר כי ההקצנה הדתית מחייבת חקיקה חדשה באירופה והוסיף שאנגליה וצרפת ישללו מכל מצטרף ומסייע לארגון טרור את אזרחותו בגין כך.

קרא קרא בנאומו לקהילה באירופה לתמוך בישראלה במלחמתה בחמאס ובטרור האסלאמי והוסיף: "הטרור הזה כמו מחלה אם לא תדכא אותו יגיע מהר ויתפשט לאירופה. הטרור צריך להרגיש שיש לנו הכוח לחסלו ויש לנו האמונה לחיות עם העולם השפוי כולל המוסלמים, הכוח זה צה"ל והאמונה זה שבעת מצוות נוח".

יצוין כי בישיבה השתתפו נציגים מכול אירופה כולל מתורכיה. קרא הזמין את הפרלמנט לקיים ישיבה בישראל כאות הזדהות עם חיילי צה"ל באחד מכפרי העדה הדרוזית.


בצילום: השייח שרוף רפיק, עו"ד מייקל ללוש, חבר הפרלמנט תיירי מריאני מצרפת, איוב קרא, יו"ר הפרלמנט ודים רבינוביץ, מימין הרב בועז קלי מחבד ובשמאל הרב משה אסמן הרב הראשי של אוקראינה .