נקברו בהר הזיתים
נקברו בהר הזיתיםהלל מאיר

ועדת הפנים של הכנסת תקיים סיור מיוחד בהר הזיתים על מנת לעמוד מקרוב אחר סידורי הבטחון בהר, וזאת ביוזמת הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים.

הסיור יתקיים ביום חמישי הקרוב בהשתתפות חברי הועדה, מפקדי משטרת ירושלים וראשי הוועד בישראל, ג'ף דאובה והרווי שוורץ, ובמסגרתו יבחנו מקרוב בעיות האבטחה והיעדר הביטחון המספיק במקום.

הסיור מהווה המשך לדיונים שהתקיימו בחודשים האחרונים בועדת הפנים של הכנסת, במהלכו הציגו ראשי הועד להגנת הר הזיתים בפני חברי הכנסת את בעיות האבטחה הרבות בהר ואת הפעילות הבלתי מספקת של המשטרה והרשויות במקום.

המשתתפים בסיור יתעכבו במספר נקודות בדרכי העליה להר הזיתים על מנת לעקוב מקרוב אחר בעיות הביטחון עמן נאלצים המתפללים להתמודד.

בסיום הסיור צפויים חברי הכנסת להתכנס לישיבה משותפת עם ראשי הועד וקציני המשטרה במטה המשטרה שם יציגו את מסקנותיהם לאור הבעיות הקיימות בהר, ויתקבלו החלטות בנוגע לסידורי האבטחה אשר צפויים למנוע את זריקות האבנים מצד הפורעים הערבים ובעיות הוונדליזם הקשות בהר.

הסיור מתקיים השבוע, כאשר רק בשבועות האחרונים חלה עליה חדה במקרי האלימות מצד הפורעים הערביים.

יו"ר הועד להגנת הר הזיתים אברהם לובינסקי אמר כי "בשנה האחרונה התקיימו ביוזמתנו מספר דיונים בועדת הפנים של הכנסת בהם השתתפו אף נציגי המשטרה והרשויות המוסמכות והתקבלה התחייבות להצבת אבטחה מאסיבית בהר הזיתים לאורך 24 שעות היממה. לאור הפעילות הרבה הוצבו מצלמות אבטחה שאמנם צמצמו את האירועים האלימים, אולם בזאת לא די ועדיין ממשיכים יהודים לסבול מזריקות אבנים והתנכלויות בעלייתם להר, בין היתר בשל אי קיום ההבטחה של המשטרה להצבת כוחות אבטחה מאסיביים לאורך כל היממה. בסיור הקרוב יחזו חברי הכנסת מקרוב בבעיות האבטחה הרבות בהר וידרשו מהמשטרה לקיים את הבטחתה ולאפשר ליהודים לעלות בבטחה להר הזיתים".