הפיתוי שימשוך את הסטודנטים לדרום ת"א

לומדים באוניברסיטת תל אביב או בר אילן? לכו לגור בשכונת שפירא בדרום תל אביב וקבלו מלגה שנתית ללימודים.

נתנאל כ"ץ , י"ד באלול תשע"ד

מסתננים
מסתננים
Flash 90

בגרעין התורני שקמים לא מסתפקים רק בחיזוק שכונות דרום העיר בתל אביב והחליטו לגייס גם הסטודנטים באוניברסיטאות בתל אביב לחיזוק השכונה באמצעות חלוקת מלגות.

מטרת המלגות היא לגייס קהל צעיר ומשכיל למגורים בשכונת שפירא הסובלת ממצוקה ומאוכלסת במשפחות קשות יום.

לדברי מנכ"ל הגרעין התורני עמיחי שוהם, הגרעין התורני מספק מענה חלקי בסיוע לתושבים המקומיים, אולם לצורך חיזוק השכונה צריך תוספת של אנשים צעירים ללא משפחות .

"המשפחות שהגיעו לגור במסגרת הגרעין התורני בשכונה ופועלות לחיזוקה, מחזיקות כבר במשפחות ועסוקות בעבודה ומשפחה ולכן נותנות מענה חלקי לצורכי השכונה".

לדבריו, מטרת הבאת הסטודנטים היא גם חיזוק חיי תחושת הביטחון בשכונה ומתן מענה גם בשעות הלילה לתושבי השכונה. במסגרת מתן המלגה אנחנו נבקש מהסטודנטים להתנדב מספר שעות שבועיות בסיורים בשכונה, באופן שיכול לבוא לידי ביטוי גם בסתם סיבובים בשכונה על מנת להעניק ביטחון אישי לתושבים. לחילופין יהיה ניתן להחליף זאת בלמידה עם תלמידים המתגוררים במקום".

בגרעין התורני מסבירים כי התנאים למגורים בשכונה נוחים מאוד ומסבירים כי החדירה של המסתננים האפריקאים טרם הגיעה לשכונה.

מתניה ידיד מתנועת הבוגרים של בני עקיבא הסביר כי יוזמה זאת היא כחלק מחיזוק תושבי השכונה ועידודה. "בשל העובדה שמדובר באוכלוסייה חלשה, אנחנו רוצים לחזק אותה ולשנות את האיזון של העוני והחיים קשים וליצור בקרב התושבים ומשפחותיהם עידוד ודחיפה ליציאה ממעגל המצוקה שמאפיין שכונות מסוג זה. אנחנו מאמינים שרק השילוב שלהם בסביבת אוכלוסייה חזקה יצליח לחלץ אותם החוצה".

לדברי יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ איילת שקד אשר מסייעת לפעילות הגרעין התורני ושיקום השכונות, מפלגת הבית היהודי שמחה להמשיך בעשייה היומיומית למען תושבי השכונות והפריפריה. "אנו גאים לתמוך בפרויקטים כאלו המהווים את מנועי הצמיחה של החברה הישראלית".

בגרעין התורני מקווים כי יוזמה זו תביא אוכלוסייה צעירה ואיכותית לשכונה ובכך תוכל לשבור את מעגל הקסמים של השכונה.