בית חב"ד במומבאי: לא מודאגים מההתרעות לפיגוע

מנהל בית חב"ד הרב קוזלובסקי אינו חושש מהדיווחים על פיגוע צפוי, "לא קיבלנו התרעות חריגות, נפעל על פי הנחיות כוחות הביטחון".

בני טוקר , ט"ו באלול תשע"ד

היערכות זהירה במומבאי
היערכות זהירה במומבאי
פלאש 90

שש שנים אחרי הפיגוע בבית חב"ד במומבי שבהודו, מתמודד בית חב"ד החדש והמשופץ עם התרעות חדשות על פיגועים בראש השנה הקרוב.

הרב ישראל קוזלובסקי, מנהל בית חב"ד במומבאי, אומר לערוץ 7 כי ההכנות לקראת ראש השנה נמשכות כרגיל, "יש התרעות רגילות מהרשויות המקומיות, יש גם יותר הרתעות מאז מבצע צוק איתן, אבל אין משהו חריג. כשיש התרעות חריגות אנחנו מקבלים אותן מהרשויות הישראליות ומהנציגים שאחראים על אבטחת מוסדות יהודים. מבחינתנו אנחנו פועלים על פי הנחיות המשטרה המקומית שמתגברת את הבניין".

לדבריו המבנה המחודש של בית חב"ד במומבאי מאובטח מאוד, "מכול הכיוונים יש אבטחה של 24 שעות. אנחנו מרגישים רגועים ובטוחים, בעיקר בגלל שאנחנו ילדיו של בורא עולם. אבל יחד עם זה צריך לעשות את כל מה שנדרש כדי להגן עלינו ועל האורחים שלנו, ונעשה הכול על פי הנחיות כוחות הביטחון".

הרב קוזלובסקי אומר כי הם נערכים להמוני ישראלים שירצו לשהות אצלם בראש השנה, "אנחנו לא יודעים בדיוק כמה יגיעו, כי זה האירוע הראשון במבנה החדש, אבל אנחנו נערכים לכמה שיותר. מאז הפיגוע הנורא, מטבע הדברים פעלנו בכל מיני דירות שכורות וחדרים במלונות והכתובת לא הייתה מפורסמת, אנחנו מקווים שעכשיו הכול יחזור לקדמותו ואף יותר מזה".