יצאו למשימה בחירוף נפש

בטקס התייחדות לזכר חללי חטיבת גבעתי אמר הרמטכ"ל "החיילים יצאו למשימותיהם, נחושים להבטיח את שלומם של אזרחי מדינת ישראל".

ישי קרוב , ט"ו באלול תשע"ד

לוחמי גבעתי. ארכיון
לוחמי גבעתי. ארכיון
פלאש 90

טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת "גבעתי" התקיים הערב (רביעי) במצודת יואב.

הטקס נערך במעמד הרמטכ"ל - רב-אלוף בני גנץ, מפקד פיקוד הדרום - אלוף סמי תורג'מן, מפקד חטיבת "גבעתי" - אלוף משנה עופר וינטר ובהשתתפות מפקדי החטיבה בעבר ובהווה, המשפחות השכולות ולוחמי חטיבת "גבעתי".

מקום המדינה ועד היום שכלה חטיבת "גבעתי" 207 חללים בהגנה על גבולות המדינה ושמירה על ביטחון אזרחיה.

חטיבת "גבעתי" לקחה חלק במבצעים רבים שעיצבו את פניה של מדינת ישראל, ביניהם אירועי "גאות ושפל" ברצועת עזה, מלחמת לבנון השנייה, מבצע "חורף חם", מבצע "עופרת יצוקה" ומבצע "צוק איתן", בו לקחה החטיבה חלק משמעותי ושכלה חמישה מפקדים ולוחמים.

הרמטכ"ל אמר כי בחודשים האחרונים הוכיחו לוחמי "גבעתי" פעם נוספת את עוצמתם, "בשעה שהתייצבו בחוד החנית נגד ארגוני הטרור ברצועת עזה. ההיכרות המוקדמת של חטיבת "גבעתי" עם גזרת הדרום העניקה לה את היתרון המכריע ואפשרה ללוחמיה ליישם את סגולותיהם. ראינו אותם בשטח, מוכנים להיכנס בהישמע הקריאה, מוכנים לפעול למען המטרה שכל אותן שעות של אימונים הובילו אליה – ההגנה על הבית".

"הם יצאו למשימותיהם, נחושים להבטיח את שלומם של אזרחי מדינת ישראל ותושביה ולהשיב את השקט ליישובי הדרום ועוטף עזה. ההתמדה, ההקרבה, והרעות שאפיינו את "גבעתי" בגלגוליה השונים ניבטו בפעולות החטיבה גם במערכה האחרונה, במהלכה נפלו חמישה אזרחים ושישים ושבעה מחיילי צה"ל, ובהם חמישה לוחמי "גבעתי". לשרשרת הדורות של החטיבה, שחושלה בכאב, בדם ובגבורה, צורפה טבעת נוספת – לוחמי החטיבה, אשר נפלו בקרבות, יצאו לשטח חדורי תעוזה ובליבם אותה ההבטחה שנושא בליבו כל לוחם בצבא ההגנה לישראל– להילחם כנגד כל מכשול, להילחם עד להשלמת המשימה, גם במחיר חירוף הנפש".

מח"ט גבעתי, אלוף-משנה עופר וינטר, אמר כי "בימים אלו, עם סיומה של המערכה 'צוק איתן', אנו מכניסים בעל כורחנו משפחות חדשות למשפחת השכול של חטיבת גבעתי. פגשתי לוחמים ומפקדים, אמיצים ונחושים, אשר נלחמו יחד במסירות רבה תוך הקרבה אישית".

"משפחות יקרות, אני יודע שאין בפי מילות נחמה וכי אין ביכולתי לנחמכם מול הכאב הנורא הזה. אני רוצה שתדעו שאנו, המפקדים והחיילים בחטיבת גבעתי, זוכרים את יקיריכם ואוהבים אתכם. אנו רוצים שתחושו את הכתף התומכת אותה אנו מבקשים לתת לכם היום ובכל השנה. דעו כי זכרם של הבנים והבנות עודנו איתנו, ניבט מכל פינה ומאיר את דרכנו באפלה. נתפלל יחד שמשפחת השכול לא תגדל ונאחל החלמה מהירה לפצועי החטיבה."