להרוג טורקי: אוהדי בשיקטאש יוצאו להורג?

35 מאוהדי הקבוצה הטורקית חברים באירגון "צ'רסי", וחשודים כמי שניסו לארגן הפיכה כנגד הממשל הטורקי. כעת הם עומדים בפני דין מוות.

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ד

להרוג טורקי: אוהדי בשיקטאש יוצאו להורג?-ערוץ 7
ארדואן. יוציא את מתנגדיו להורג?
אתרו הרשמי

לא הרבה יודעים, כי משמעות הפתגם "להרוג טורקי ולנוח" הינו "לאט ובצורה מסודרת". במקור הפתגם נלקח מבדיחה עממית נפוצה המספרת על יהודי שיוצא להילחם בצבא רוסיה נגד הטורקים. ובכל זאת ישנם כאלה שלוקחים את הפתגם צעד אחד קדימה..

בימים האחרונים פורסם בטורקיה כי 35 אוהדי קבוצת הכדורגל של בשיקטאש נעצרו ועומדים לפני גזר דין מוות. 35 האוהדים משתייכים לקבוצה קיצונית הנקראת בשם "צ'רסי". 

על פי החשד, 35 האוהדים חשודים כמי שאירגנו הפיכה אלימה כנגד רג'יפ טאיפ ארדואן, מי ששימש עד לא מזמן כראש ממשלת טורקיה ובימים אלו מונה לנשיא המדינה החדש. 

האוהדים חשודים כמי שהזיקו לביתו של ארדואן בצורה קשה ומוגדרים על ידי השלטונות בטורקיה כארגון חמוש ומסוכן.

זו אינה הפעם הראשונה בהם הארגון "צ'רסי" מתעמת עם הממשלה במדינה הטורקית. כבר ביוני 2013 הצליחו בארגון הקיצוני להוציא אלפי מפגינים מביתם בכדי למחות ולהביע התנגדות לשלטון. השוטרים שהגיעו למקום לא בחלו באמצעים לפיזור ההפגנה האלימה, וזוהי גם עיקר הביקורת כלפי ארדואן וממשלתו - לטענת רבים, ממשלת ארדואן נוקטת ביד קשה יתר על המידה כנגד הארגון הסורר.

על פי החוק במדינה, 35 האוהדים עשויים למצוא את עצמם מוצאים להורג, לאחר שניסו להפוך את השלטון במדינה. בימים הקרובים עשויים בטורקיה לקבל את ההחלטה אם להוציאם להורג או שלא. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il